Zagadkowy list

Znalazłam dziś na FB ten zagadkowy post. Wklejam go tutaj, bo gdybym miała skomentować tutaj wystąpienie niejakiego Zybertowicza w czwartkowej „Kropce nad i”, to zrobiłabym to dokładnie w ten sposób:

Krakowianka Jedna

Wielbicielka SuperRedaktora, niepoprawna pesymistka, nieobliczalna "rycząca -tka", filolożka, ale w przeciwieństwie do Samueli, nie z zamiłowania, a z przypadku.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz Quartz pisze:

  Rzeczywiście to zagadkowy list. Jeśli to napisał ksiądz to znak, że zaczynają przechodzić na drugą stronę barykady. Interes musi się dalej kręcić i trwać.

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Nie znam się na Fejsbuku, ale co w tym liście zagadkowego, też nie wiem.

 3. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  Ksiądz księdzu wilkiem, a Owsiakowi wsparciem????

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  To Zybertowicz jest księdzem?
  Nie jestem w kursie dzieła.

 5. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Oj, Pantrysiu, Pantrysiu!!! List napisał ksiądz do Zybertowicza o jego katolicyzmie, i jego słowach o Adamowiczu i Owsiaku.
  https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/andrzej-zybertowicz-o-zamordowanym-prezydencie-gdanska-pawle-adamowiczu,903636.html

  Najwyraźniej „nie dzień dla artysty”….. :))))))))))

 6. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Dla mnie list nie jest zagadkowy- coraz więcej księży ma dosyć tego szaleństwa – i tej niszczacej hierarchii
  Coraz więcej z nich odważa się wyrażać swoje zdanie- to chyba dobrze. Przypadkiem wysłuchał część -ale tylko część rozmowy tego pana z Olejnik i ciągle się zastanawiam -po cholerę zaprasza te ” gwiazdy ” do swojego programu. Ta kreatura swym skrzeczacym jak stara wrona głosem zagadywala ją bezczelnie myśląc że jest naj piękniejszym celebrytą na świecie – to niepojęte jakie ci ludzie mają o sobie wysokie mniemanie. To co wygadywal tonem Cezara nie dało się słuchać wiec wyłączyłem po kilku siarczystych epitetach. Jedno jest pewne -swolocz tfu !

 7. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  To miło, że wpadłaś po przerwie.

 8. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  Dziękuję Pantrysiu- coraz częściej jednak ogarnia mnie zniechęcenie i nie widzę sensu w komentowaniu polskiej rzeczywistości. Bo jak mówią: psy szczekają karawana idzie dalej. Straciłam juz nadzieję, że wydostaniemy się z tego bagna..

 9. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  To forum nie służy wyłącznie do komentowania rzeczywistości, a nawet rzekłbym, że wręcz przeciwnie.

 10. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Niestety- atmosfera rzeczywistości, która nas otacza, wciąga jak bagno. Czasem myślę, że to nie jest mój kraj, że powinnam gdzieś wyjechać, bo nie czuję się jego pełnoprawną obywatelką, bo nie godzę się na to, co się obecnie dzieje. I traktuję to to śmiertelnie poważne, niestety. Wolałabym patrzeć przez różowe okulary na ten świat, ale nie potrafię. Kiedyś, gdy rodził się faszyzm w Niemczech zwykli ludzie bagatelizowali sytuację myśląc, że to przecież niemożliwe, a jednak było. Gorzkie to, bo mamy XXI wiek, świat pełen ludzi przyzwyczajonych do luksusu, takich leniwych kocurów, nie dopuszczających myśli o jakimkolwiek wysiłku czy poświęceniu w obronie wartości. Całe szczęście, że możemy jeszcze pogadać o muzyce czy naszych ukochanych kotach.

 11. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Mam tylko nadzieję, że Twój powrót na forum nie jest spowodowany utratą innych, atrakcyjniejszych zajęć.

 12. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Protest-antka,

  Mam bardzo podobne uczucia Protest-antko.

 13. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Podobno jutro coś ma się wydarzyć, co wstrząśnie narodem i może naród się otrząśnie.

 14. Protest-antka Protest-antka pisze:

  A ja mam wrażenie, że jak zwykle- nic się nie stało. Za to w kurwizji juz widziny niusy w rodzaju: Wyborcza chce zabrać Polakom 500+
  Gdy kupowałam dziś rano gazetę sprzedawca tak się ociągał z jej podaniem, że myślałam że wcale mi jej nie sprzeda. To byłoby nawet zabawne gdyby nie obawa ze spóźnię się do pracy. Taka gmina…
  PS. A poza tym wszystko po staremu

 15. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Oficjalny przekaz dnia:
  Polacy, nic sie nie stało, a Prezespan to święty człowiek, taki uczciwy, że ze świcą drugiego takiego szukać, nie macie nic lepszego do roboty, pasożyty?

 16. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  Wstrząsnąć, wstrząsnęło… tyle, że nie Pisomaniakami!

 17. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Tymczasem nasz rodak…

  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego Państwa przemęcza, prezes Kaczyński Jarosław, on wszystkich we wszystkim wyręcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Gowin Jaroslaw, premier drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

Dodaj komentarz