Krótkie podsumowanie mijającego roku

Miałem już nie zamieszczać więcej wpisów w tym roku, ale pomyślałem sobie, że nie zaszkodzi dokonać małego podsumowania. Przychodzi mi to o tyle łatwo, że na żaden bal się nie wybieram, podobnie jak przez ostatnie 40 lat, kiedy to wszytkie sylwestry spędziłem w domu, a wcześniej również nie przypominam sobie, abym gdzieś bywał z tej okazji. Zupełnie nie kręcą mnie żadne imprezy tego typu i doprawdy nie rozumiem co ludzie w tym widzą, że strzelają jakieś petardy i korki od paskudnego szampana, od którego gorszy jest tylko koniak.

Tak więc na początek  dwa łyki statystyki, jeśli chodzi o nasze pantryjotyczne forum. Otóż w 2017 roku portal zanotował 67610 wejść, co średnio daje 5634 wejścia w miesiącu i ta statystyka ma niewielkie fluktuacje z wyjątkiem marca, gdzie tych wejść było prawie 9 tysięcy. Jednak w porównaniu z latami ubiegłymi widać wyraźnie, że mimo podobnej ilości odwiedzin, pojawia się zdecydowanie mniej wpisów i komentarzy, co można różnie tłumaczyć, a jednym z powodów które podają autorzy, jest ich zniechęcenie sytuacją, która panuje w kraju. Mogę zrozumieć taką „motywację” do braku aktywności, gdyż osobiście zostałem ostatnio „skaleczony” przez dobrą zmianę i obawiam się, że na tym nie koniec i to nie tylko w odniesieniu do mojej skromnej osoby.

Podsumowując więc krótko to, co dotyczy każdego z nas uważam, że ci popaprańcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i prawdziwy dramat tego kraju jeszcze przed nami. Kiedy czytam np. jakie zmiany w systemie podatkowym i fiskalnym zaczną obowiązywać w przyszłym roku, to myślę sobie, że wiele małych przedsiębiorstw albo w ogóle się zwinie, albo zawiesi swoją działalność w oczekiwaniu na lepsze czasy. Wystarczy zerknąć choćby tutaj, żeby zrozumieć, czego nie rozumieją Ci, którzy dorwali się do władzy:

http://wyborcza.biz/biznes/7,147584,22752723,firmy-zaplaca-wiecej-za-uslugi-ksiegowe-powod-od-stycznia.html

Albo tutaj:
http://wyborcza.biz/biznes/7,147584,22817472,paragon-dla-klienta-i-urzednika-kasy-fiskalne-online-obowiazkowe.html

Szukanie dodatkowych wpływów do budzetu w taki sposób może skończyć się wyłącznie ograniczeniem tych wpływów, bo sytem podadkowy już w tej chwili jest na tyle skomplikowany, że po prostu odstrasza, zamiast zachęcać. Znam osobiście kilka osób, które zamknęły wszystkie „interesy” w kraju i zarejestrowały działalność za granicą, mając w rzyci pantryjotyzm i dobro ZUS. Osobiście również nie zamierzam wpłacić tej instytucji ani grosza aż do emerytury, a potem tym bardziej, bo to pieniądze wyrzucone w błoto.

Kiedy naród zrozumie, że jest robiony w bambuko, pewnie wyjdzie na ulice, co już w tej chwili przewidują dość światłe umysły i co ja również uważam za jedyny sposób odsunięcia tych pacanów od władzy, którzy dobrowolnie raczej od koryta oderwać się nie dadzą.

Natomiast wracając do funkcjonowania forum myślę sobie, że 4 rocznica jego istnienia, która przypada w kwietniu, być może skłoni mnie do bardziej „poważnego” podsumowania tej inicjatywy, co skończyć się może różnie, no ale mimo wszystko bądźmy dobrej myśli.

Na koniec życzę wszystkim sympatykom tego miejsca wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, a naszym zwierzakom życzę, aby jakoś przetrwały tą strzelaninę bez sensu.

Pantryjota

P.S:

Może jeszcze wkleję tutaj jeszcze jakąś muzyczkę sylwestrową, o ile znajdę coś odpowiedniego i niebanalnego.

 

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. ViC-Thor ViC-Thor napisał(a):

  Dzień dobry, aktualnie nadaję zza granicy kraju nadwiślańskiego.

 2. ViC-Thor ViC-Thor napisał(a):

  Uff, udało się. Przypomnialem sobie to i ovo na tej stronie.

 3. ViC-Thor ViC-Thor napisał(a):

  Mam 8 minut, aktualnie przesiadam się z jednego środka komunikacji na drugi.

 4. Kfiatushek napisał(a):

  Pomyłka w druku: nie koń, a kot wejdzie w skład rządu! Karta diabła to dlatego, że diabeł podkusił nas do wybrania PiSu? Nie pomogło koronowanie Jezusa na króla, więc jak już po 1 kwietnia 1656 r., kiedy to w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz ukoronował Miriam na królową Polski rozpoczęło się staczanie Polski w nierząd. Od Szwedów się zaczęło, a na Rosji skończy. Jak wtedy…

 5. Pantryjota Pantryjota napisał(a):

  Kfiatushek,

  O V rozbiorze śpiewał już Kazik z zespołem Buldog:

 6. Pantryjota Pantryjota napisał(a):

  Czasy Morawieckiego też artysta antycypował:

 7. McQuriosum McQuriosum napisał(a):

  Tylko w Nim nadzieja!
  😉

 8. Kfiatushek napisał(a):

  Pantryjoto, nawet wszechwiedzący Bóbr Morawieckiego nie wymyślił. To musiał być wypadek przy pracy, albo zmowa „mórd zdradzieckich”.

 9. Kfiatushek napisał(a):

  McQuriosum,

  A ten asceta intelektualny to kto?!

 10. Pantryjota Pantryjota napisał(a):

  Marek Suski: Czy znana jest panu ta osoba?
  Ryszard Milewski: Ale kto, przepraszam?
  Marek Suski: No ta o pseudonimie „Caryca”, która przez pana miała być prowadzona.
  Ryszard Milewski: No, przepraszam, ale… nie znam „Carycy”. Jedyną, którą znam, to Katarzyna.
  Marek Suski: Katarzyna… Może pan podać nazwisko?
  Ryszard Milewski: Katarzyna Wielka.
  Marek Suski [do Małgorzaty Wasserman]: Co w tym śmiesznego?
  Małgorzata Wasserman [śmiejąc się]: Nic.

  Więcej tutaj:

  https://pl.wikiquote.org/wiki/Marek_Suski

 11. Pantryjota Pantryjota napisał(a):

  Wspominałem w notce, że postaram się dobrać jakąś fajną muzyczkę „z okazji” i oto jest:

Dodaj komentarz