Polska przyjmie uchodźcę o statusie VIP-a

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili został zatrzymany w poniedziałek w Kijowie na polecenie Służby Migracyjnej Ukrainy i może być wydalony na Zachód najbliższym samolotem do Warszawy – donoszą ukraińskie media, powołując się na współpracowników polityka i źródła we władzach.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-zatrzymano-saakaszwilego-zostanie-wydalony-do-polski,nId,2521432

W związku z powyższym pomyślałem sobie, że gdy upadnie reżim w Korei Północnej, Polska powinna stanąć otworem dla tamtejszego dyktatora, który na pewno znajdzie wspólny język z prezesem, nawet, jeśli miałby to być język migowy. Gdyby jednak stało się tak, że upadnie reżim Kaczora, Gruzja być może będzie chciała się nam odwdzięczyć i przyjmie go do siebie z całym dobrodziejstwem inwentarza, bo dwa koty nie robią przecież różnicy.
Generalnie uważam, że takie „roszady” emigrantami o znanych nazwiskach mogą przyczynić się do rozwoju współpracy międzynarodowej i do zmniejszenie napięć w skali ogólnoświatowej.

Mam nadzieję, że byłego prezydenta Gruzji powita na lotnisku nasz aktualny Du.a, tylko niech go nie wiezie lepiej samochodem BOR-u, bo nikt w razie czego nie uwierzy, że opona pękła za starości.

Pantryś

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. von Kattowitz von Kattowitz pisze:

  Żarty, żartami ale podrzutek w osobie Saakaszwilego jest być może reakcją wkurzonej na IPNowską ustawę Ukrainy. Podobno w Kijowie dygocą ze wściekłości na kaczystan i jego ustawowe bzdury oraz politykę zagraniczną wobec Ukrainy.

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  von Kattowitz,

  Reporter RMF FM Patryk Michalski zamieścił na Twitterze krótką rozmowę z Micheilem Saakaszwilim na warszawskim lotnisku. Były prezydent Gruzji opuścił terminal w towarzystwie posłanki PiS Małgorzaty Gosiewskiej.

  Więc jednak nie Du.a, tylko Gosiewska. Pewnie służby ustaliły, że Saakaszwili jest hetero.

 3. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  Gosiewska ma wiele zalet: to nie tylko ciepła wdówka, ale lubi także zdrowo golnąć, co może nasuwać Michaleowi wiele ciepłych wspomnień o różnych takich bohaterskich Polakach…

 4. McQuriosum McQuriosum pisze:

  PS

  coś grzebałeś w grafice strony głównej?

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Nie grzebałem, ale widzę, że coś się psuje, zgodnie z moimi przewidywaniami.
  Mam nadzieję, że fachowcy dadzą radę.

Dodaj komentarz