Aktualizacja forum-ważne informacje

Szanowni,

Jak zapowiadałem, nasze forum poddane zostało pewnym zabiegom technicznym, polegającym m.innymi na aktualizacji skryptu WordPress do jego najnowszej wersji. Były pewne problemy z edytorem używanym do tej pory, gdyż w nowej wersji programu zostały wprowadzone zupełnie inne zasady edycji wpisów – moim zdaniem totalnie poroniony pomysł. Jednak udało się „obejść” problem i przywrócić taki wygląd okna edycji, jaki był do tej pory, więc usunąłem wszystkie wyjaśnienia, które dotyczyły nowej wersji, które pojawiły się tutaj w dniu 12.09.

Przy okazji przypominam i uczulam na fakt, że funkcja „dodaj medium” nie może być używana do dodawania filmów w żadnym formacie !! Do  biblioteki można jedynie dodawać zdjęcia zapisane w formacie JPG. Przy większej ilości zdjęć w notce, wygodniej jest je umieścić w galerii, niż wklejać pojedynczo. Jak znajdę chwilę, to opiszę dokładniej jak to się robi, jeśli ktoś będzie zainteresowany. Można również dodawać pliki Word i PDF, jeśli komuś akurat będzie to potrzebne. Filmy, jako zewnętrzne linki, mogą być jednak wstawiane zarówno do wpisów, jak i do komentarzy, przy czym w tym pierwszym przypadku należy kliknąć ikonę „film” w edytorze (3 od lewej w dolnym rzędzie) i po pojawieniu się takiego okna:

po prostu kopiujemy adres z przeglądarki ,wklejamy w pole „źródło” i klikamy OK. Wtedy we wpisie pojawi się np. coś takiego, co akurat doskonale pasuje do mnie, jako do ojca założyciela tego portalu:

Jeśli chodzi o zdjęcia wklejane do komentarzy, to można wzbogacić pojedynczy komentarz tylko o 1 zdjęcie, wybrane z własnego dysku. Można również wkleić do komentarza film, kopiując adres widoczny w przeglądarce i wklejając go bezpośrednio w okno edycji komentarza.

Kolejną modyfikacją na forum jest wprowadzenie szyfrowania strony, czyli trybu SSL. Warto jednak zauważyć, że w ciągu ponad 5 lat istnienia forum nie było ani jednego przypadku „wycieku” danych, a poza tym, portal pantryjota.pl nie gromadzi żadnych „wrażliwych” danych jego użytkowników, poza adresem e-mail, koniecznym do rejestracji. Jednak niedawno pewien nowy użytkownik dość mocno się „awanturował” w związku z brakiem SSL, więc przy okazji modernizacji zleciłem również opcję wprowadzenia szyfrowania, co powinno uspokoić te osoby, dla których ma to znaczenie, choć do tej pory nikt nie zgłaszał tego typu zastrzeżeń. Dodana została również informacja o plikach cookie na stronie, która widoczna jest przed zalogowaniem na samej górze, a po zalogowaniu znika i nie pojawia się powtórnie, o ile ktoś użyje funkcji „zapamiętaj mnie” dostępnej w oknie logowania. Jest to wygodna opcja, szczególnie dla tych osób, które często są aktywne na stronie.

W związku z aktualizacją i nie tylko, zmieniłem również nieco zakładkę „regulamin” i „rejestracja”, więc proszę o zapoznanie się z tymi modyfikacjami.

To tyle „na szybko” a jeśli pojawią się jakieś problemy,  postaram się je rozwiązać oraz oczywiście odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Proszę jednak o wyrozumiałość, jeśli nie stanie się to od razu, bo cały ostatni tydzień poświęciłem niemal w całości sprawom forum i muszę trochę odsapnąć. W końcu jestem już przecież panem w mocno dojrzałym wieku, jak to niedawno zauważyła jedna moja koleżanka, którą przy okazji serdecznie pozdrawiam z tego miejsca.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Ważne komunikaty (12)

Dodaj komentarz