Cie choroba…

Jak niektórzy wiedzą, od dawna walczę z ZUS o przywrócenie mi renty, którą nowa władza odebrała mi już bez mała 2 lata temu, po ponad 6 latach jej wypłacania i to pomimo tego, że stan zdrowia znacznie mi się pogorszył. No ale przecież nikt nie zabrania mi wrócić do pracy, prawda? Tyle, że po ostatnich „rewelacjach” ogłoszonych przez ZUS, z pewnością nigdy już tego nie zrobię i będę czekał spokojnie do emerytury. Dlaczego? Otóż dlatego, że według nowych przepisów, aby nabyć prawo do zasiłku chorobowego po przerwie w zatrudnieniu na własny rachunek, trzeba będzie przepracować pół roku. Inaczej mówiąc, trzeba będzie zapłacić ZUS ok. 8400 zł należnych składek + oczywiście inne podatki, i jeśli w tym czasie stan zdrowia delikwenta się pogorszy, to oczywiście na zwolnienie będzie mógł sobie pójść, ale żadnego zasiłku nie otrzyma. Mimo, że płacił tę składkę np. przez ostatnich 5.5 miesiący i wcześniej, np. przez 30 lat. Zatrudnieni na etatach mogą liczyć na nieco lepsze traktowanie, gdyż w ich przypadku okres „karencji” skraca się do 3 miesięcy. Do tej pory było tak, że te okresy wynosiły 3 miesiące i miesiąc, co też nijak nie daje się wytłumaczyć i mnie osobiście te 3 miesiące wystarczająco zniechęcały przed jakąkolwiek „aktywnością” w sensie płacenia haraczu państwu, temu państwu.

Szczegóły nowych przepisów tutaj:

https://poranny.pl/l4-na-nowych-zasadach-na-zasilek-chorobowy-poczekasz-dluzej-czy-o-zwolnienie-lekarskie-bedzie-trudniej-sprostowanie-20112019/ar/c10-14588829

Uważam, że to świetny pomysł na  pozbycie się sporej części dochodów dla państwa, bo jestem pewien, że ludzi myślących (i kalkulujących) jak ja, będzie znacznie więcej. A nawiązując na koniec do mojej walki w sądzie, czekam obecnie na powołanie innego biegłego, gdyż wniosłem poważnie zastrzeżenia do opinii i przebiegu jednego z badań, które sąd (o dziwo) bez słowa sprzeciwu uwzględnił. Oczywiście to niczego jeszcze nie oznacza, no ale sprawa wciąż jest w toku, już od ponad roku.

I żeby już nie rymować przypadkowo, na tym zakończę ten wpis, tym bardziej, że zaraz będę miał obiad.

Pantryjota

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz Quartz pisze:

  SYSTEM, bez względu na ideologię, stworzony jest do tego by golić suwerena do gołej skóry

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Już od czasów Robin Hooda, a nawet o wiele wcześniej.

 3. Avatar Jose Obando pisze:

  Przykre, że Twój kraj tak Ciebie traktuje

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Jose Obando,

  Co kraj, to traktowanie.

Dodaj komentarz