Czy pozostały przy życiu Kaczyński zasługuje na karę śmierci ?

W związku z kolejnym „wyrokiem’ wydanym na pana Trynkiewicza, któremu po  25 latach wydawało się,  że już wita się z gąską, postanowiłem przypomnieć Państwu mój stary tekst o Kaczorze.

Pytanie postawione w tytule pozornie może wydać się lekką, a nawet ciężką przesadą i pewnie taką jest.

Ale przecież tytuł ma za zadanie przyciągnać czytelnika, czyż nie ?

Przyciągnął ? No i dobrze.

A teraz kilka słów na temat, który znów rozgrzewa publicystów, naród, a nawet społeczeństwo.

Myślę, że pan Kaczyński wierzy, że kiedy wreszcie historia wyda na niego wyrok, nie będzie to jednak ten najwyższy wymiar kary i dlatego tak gardłuje za karą śmierci. Doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, że ten numer nie przejdzie, a ponieważ ostatnio nie było żadnej dużej katastrofy z udziałem ważnych osobistości, powrócił do ” starej śpiewki” i aż dziw bierze, ze jeszcze nie słyszeliśmy prezesa deklamującego klasykę :

Razem, młodzi przyjaciele!…

W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele;

Jednością silni, rozumni szałem,

Razem, młodzi przyjaciele!…

I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,

Jeżeli poległym ciałem

Dał innym szczebel do sławy grodu.

Razem, młodzi przyjaciele!…

Choć droga stroma i śliska,

Gwałt i słabość bronią wchodu:

Gwałt niech się gwałtem odciska,

A ze słabością łamać uczmy się za młodu!

Jak widzimy, wieszcz przewidział zarówno Marsz Niepodlegości ( Jednością silni, rozumni szałem ) i tego skopanego los marny ( I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu ) i fakt, że kondominium będzie nas gniotło ( Gwałt i słabość bronią wchodu ) ale podaje też oczywistą receptę :

Gwałt niech się gwałtem odciska !!

Tak więc za podniesienie ręki na partię, za knowania z Moskalem i Niemcem, za brak orła na piersi i za sztuczne piersi przypadkowo wybranych posłów, za flagi w kupach i za ch—e w dupach –

Śmierć !!

Z możliwością zamiany na 25 lat ciężkich robót na rzecz wskazanych przez prezesa organizacji pożytku publicznego, lub niepubliczny zakład geotermalny Ojca R. A po 25 latach i tak sąd może przecież przedłużyć w razie gdyby się okazało, że to za mało.

Howgh !!

Nie mogę sobie też odmówić zamieszczenia jednego z komentarzy, który pojawił się pod tamtym wpisem. Tym bardziej nie mogę, że zagląda tu czasem pewna polonistka, choć ostatnio im bardziej ja tutaj zaglądam, tym bardziej jej nie ma :))

Hosia pisze:

Mam polonistkę w szkole. Jest ich klika ale ta jest szczególna. To niezwykle szlachetna osoba, skromna uczynna, miła, zaangażowana w działalność szkoły, pomoc innym (zarówno ludzi jak zwierząt) a do tego po prostu ładna. Kiedyś zeszliśmy na temat Kaczyńskich. Kobieta owa i wielka pasję wzruszeniem i przytaczając HORRENDALNĄ liczbę faktów (?) przez ponad pól godziny nakręcając się coraz bardziej i bardziej udowadniała że Kaczyńscy i PIS są jedynymi patriotami. Dostała wypieków na twarzy. Nie słuchała argumentów. Była jak ta kobieta z obrazu Delacroix rewolucja (ta z nagą piersią). szła i szła .. naprzód .. W którymś momencie zrozumiałam ze ona ma gdzie indziej przód. Lecz piękna jej postaci nie przesłonił mi bałwochwalczy kult PISu. Wiem ze tu miejsce anty PIS i sama jestem anty – jednak często czuję wśród PISOWCÓW prawdziwą duszę. Tyle ze nie z mojej bajki. Z jakiejś bardziej starożytnej .. pradawnej . Na pewno też Ci ludzie się boją.  Są ze starszego świata. Uwierzyli w dawne idee i a sami nie tworzą nowych, bo czują za duży szacunek dla starych. Boją się nowego świata. zalewani przez .. w ich odczuciu zło – są groźni. Boję się ich. Cieszę się ze nie rządzą. Będę się jednak upierać, że jest wśród nich wielu wspaniałych ludzi 🙂
P.S:

Hosia obiecała, że jak tylko zrobi ten 4 fakultet, to się tutaj zaloguje, co mnie niezmiernie cieszy.

 

 

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)

Dodaj komentarz