DNA w kupie, czyli albo tarcza, albo smród.

Właśnie usłyszałem w TV, że w jakimś mieście w USA zbadano DNA wszystkich tamtejszych psów ( jak rozumiem tych, które mają właścicieli ) i teraz jeśli w mieście pojawi się niesprzątnięta psia kupa, to na jej podstawie można zidentyfikować właściciela zwierzaka i go przykładnie ukarać. Kiedyś bodaj gen. De Gaulle powiedział, że trudno rządzić krajem, w którym jest 300 gatunków serów.

A czy łatwo jest rządzić krajem, w którym bada się DNA psów na okoliczność pozostawienia bezpańskiej kupy  ?

Pewnie, że niełatwo, tym bardziej, że kiedyś po prostu wysłałoby się murzyńskiego niewolnika z szufelką i pozamiatane. Taki niewolnik byłby z pewnością tańszy, niż laboratorium badające DNA. No ale mógłby się brzydko kojarzyć z prezydentem, więc wybrano metodę droższą, ale bezpieczną.

Tyle, że na tarczę, która miała nas chronić przed Putinem już kasy nie styknęlo. Ale jak to mówią, albo smród, albo Ruskie, co czasem i tak na jedno wychodzi.

A napisanie tej notki zajęło mi mnie więcej tyle czasu, ile potrzeba na…no niech się moim czytelnicy domyślą na co. Chyba, że kogoś zaparło…

P.

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Jacek pisze:

  Fantazja/głupota Amerykanów jest wprost nieograniczona. Jak to się dzieje, że przy tylu idiotyzmach ten kraj istnieje i ma się dobrze?
  A może to oni są tacy dobrzy a ja za głupi, żeby to pojąć? Sam już nie wiem…..

 2. Pantryjota pisze:

  Jacek,

  Też się dziwię niektórym, że się tam przeprowadzili z własnej woli :))
  Choć z drugiej strony rozumiem, że za chlebem można nawet przez ocean się przeprawić.

 3. Pantryjota pisze:

  ARIZONA – obowiązuje tu zakaz karmienia świń odpadkami bez specjalnego zezwolenia. Nie obowiązuje ono wówczas gdy karmiona tak świnia ma służyć do własnej konsumpcji.

  KALIFORNIA – Żaba która “zdechła” podczas zawodów “żabich-skoków” nie może być zjedzona.

  MISSOURI – Byk lub baran w wieku powyżej 1 roku który biega bezpańsko przez trzy dni może zostać bezkarnie wykastrowany. Potrzeba jednak do tego pisemnego potwierdzenia 3 świadków oraz może się to tak stać gdy to po ogłoszeniu właściciel bestii nie zgłosi się po jej odbiór.
  MONTANA – Wprowadzenie barana na tory kolejowe z zamiarem uszkodzenia pociągu, nie owcy zagrożone jest karą do 50 tys. dolarów i więzieniem do lat 5. Właściciel lokomotywy lub linii kolejowej musi jednak wykazać że poniósł szkodę tak jak i owce.

  WEST WIRGINIA – Tu nie należy próbować zastąpić psa myśliwskiego- fretką. Kto poluje, łapie , zabija, uszkodzi lub goni dzikie zwierząt lub ptaki z użyciem fretki otrzyma grzywnę w wysokości nie mniej niż 100 dolarów (ale nie więcej niż 500 dolarów) i nie mniej niż 10 (ale nie więcej niż 100) dni w więzieniu.
  WYOMING – W Wyoming, nie próbuj “uciąć, oderwać, uszkodzić lub okaleczyć” więcej niż połowę ucha owcy. Naruszenie tego prawa to zbrodnia, karalna do 5 lat więzienia.Ale mniej niż połowę? Całkiem w porządku. I jeśli dokument sprzedaży lub akt własności stwierdza okaleczenie- śpij spokojnie.

  Więcej tutaj:

  https://3obieg.pl/najbardziej-smieszne-prawa-stanowe-w-usa

 4. krawcowa pisze:

  bo w tym kraju, wszystko co nie jest zabronione prawem, jest dozwolone…;)

 5. Pantryjota pisze:

  krawcowa,

  Jakoś mnie tam nie ciągnie, choć obrazy gościa który nazywa się tak jak ja wiszą tamtejszym Muzeum Narodowym :)) A to bardzo rzadkie nazwisko.

 6. z0sia pisze:

  Za „Times Online”:

  25. Nielegalne jest przewożenie w londyńskich taksówkach wściekłych psów i zwłok ludzkich.

  24. Nie wolno umierać w gmachu brytyjskiego parlamentu.

  23. Przyklejenie na pocztówce znaczka z brytyjskim monarchą do góry nogami to zdrada stanu.

  22. We Francji nie wolno nazwać prosiaka Napoleon.

  21. Luka prawna w brytyjskich przepisach podatkowych: nie wolno ci nie powiedzieć urzędnikowi skarbowemu o czymś, czego nie chciałbyś, aby wiedział, lecz nie musisz mu powiedzieć czegoś, co twoim zdaniem on już wie.

  20. W Alabamie nie wolno kierowcom prowadzić samochodu z zamkniętymi oczyma.

  19. W Ohio prawo stanowe zakazuje łowienia ryb po pijanemu.

  18. Załoga każdego statku Królewskiej Marynarki Wojennej w Wielkiej Brytanii, który przybija do londyńskiego portu, ma obowiązek przekazać naczelnikowi twierdzy Tower of London baryłkę rumu.

  17. W Wielkiej Brytanii ciężarna kobieta może legalnie wypróżnić się gdziekolwiek zechce – jesli sobie zażyczy, to nawet do kasku policjanta.

  16. W Lancashire nikt nie ma prawa podjudzać psa do ujadania, gdy zostanie zatrzymany przez policjanta nad brzegiem morza.

  15. W Miami na Florydzie nie wolno jeździć na deskorolce po posterunku policji.

  14. W Indonezji masturbacja jest karana ścięciem głowy.

  13. W Anglii wszyscy mężczyźni powyżej 14. roku życia powinni ćwiczyć strzelanie z łuku dwie godziny dziennie.

  12. W Londynie każdy obywatel ma prawo przeprowadzić stado owiec przez most London Bridge bez płacenia myta. Może także pędzić gęsi przez ulicę Cheapside.

  11. W mieście San Salvador pijani kierowcy mogą zostać rozstrzelani przez pluton egzekucyjny.

  10. W Wielkiej Brytanii każda osoba, która zmuszona jest oddać mocz w miejscu publicznym, może tego dokonać pod warunkiem, że sika na tylne koło swego wozu, a prawą ręką opiera się o ten pojazd.

  9. Na Florydzie każda niezamężna kobieta skacząca na spadochronie w niedzielę może trafić za to do więzienia.

  8. W stanie Kentucky nielegalne jest noszenie ukrytej broni dłuższej niż 6 stóp, czyli około 180 centymetrów.

  7. Walijczycy w mieście Chester (stolicy historycznie wrogiego im hrabstwa Cheshire) nie mają prawa wejść do miasta przed wschodem słońca i muszą opuścić je przed zachodem.

  6. W obrębie murów miasta York wolno zamordować Szkota jedynie pod warunkiem, jeśli niesie on łuk z kołczanem.

  5. W Boulder w stanie Kolorado nie wolno zabijać ptaków w obrębie miasta, a także „posiadać” zwierzęcia. Mieszkańcy miasta, zgodnie z literą prawa, są jedynie „opiekunami zwierząt”.

  4. W Vermont kobieta musi otrzymać pisemne pozwolenie od małżonka na noszenie sztucznej szczęki.

  3. W Londynie nie wolno zatrzymywać taksówki, jeśli jest się chorym na dżumę.

  2. W Bahrajnie każdy lekarz ma prawo badać kobiece narządy rozrodcze, lecz jest zakazane patrzenie na nie bezpośrednio. Może im się przyglądać jedynie poprzez odbicie w lustrze.

  1. Głowa każdego martwego wieloryba znalezionego na brytyjskim wybrzeżu jest własnością króla. Ogon natomiast należy do królowej – w przypadku gdyby potrzebowała kości do nowego gorsetu.

  pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz