Już jeden stołeczny prezydent awansował. I starczy.

Kolejny „taktyczny ruch” opozycji sprawia, że żal du.ę ściska.

Trzaskowski z trudem nadaje się na prezydenta W-wy, a przecież nawet dziecko wie, że wyżej du.y nie podskoczysz. Myślałem, że być może Sikorski się załapie, co dla mnie osobiście byłoby wyborem do zaakceptowania. W końcu to doświadczony polityk, obyty w świecie dyplomacji, znany na forum międzynarodowym, z doskonałą znajomością angielskiego, z dobrą kandydatką na 1 damę.

Ale tutejsi mądrale uznali, że postawią na gościa, który najbardziej znany jest z afery „gównianej” i z tego, że kiedyś zdawał jakieś egzaminy u Geremka. Czy to dywersja, czy zwykła, ludzka głupota, nie sposób jest rozstrzygnąć na tym etapie, ale jasne jest, że Duda już może planować jakieś remonty w pałacu na kolejną kadencję. Inna sprawa, że partia chyba nie wierzy, że jej kandydat może coś ugrać, chyba, że za sukces uznany zostanie brązowy medal. Sądzę, że po kolejnej klęsce nastąpi rozpad P.O. i nasza przyszłość rozstrzygnie się w kryteriach ulicznych, bo jak słyszę, policja już zamówiła nowe armatki wodne i podobny sprzęt. W razie demonstracji może użyć do polewania płynu do dezynfekcji, co doskonale wytłumaczy rząd na arenie międzynarodowej i sprawi, że znów staniemy się liderami nowoczesności i postępu, jak za Gierka.

Ja oczywiście – jak już wspominałem – nie mam zamiaru brać udziału w wyborach, pierwszy raz od czasów komuny. Koniec z głosowaniem na mniejsze zło i to niezależnie od tego, jakiej płci.

Jakby mało było tej żenującej „polityki” to jeszcze artyści estradowi „ścigają się” z Dudą w rywalizacji na największy obciach, czego świetnym przykładem jest ostatnie „dzieło” Kazika – dno pod każdym względem. I właśnie czytam, że to coś przoduje na trójkowej liście przebojów i władza musi w związku z tym reagować:
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/znikajace-notowanie-radiowej-trojki-kazik-na-szczycie-listy/21b8l56,681c1dfa

Wstyd i tyle.

Pantryś

P.S:

Z tego wszystkiego chyba wrócę do poezji, bo coś mnie natchnienie bierze 🙂

w wieczornej porze w telewizorze pręży się pani na rurze,
pręży się pręży wygina w węża, w ten sposób chce znaleźć męża
inni zaś liczą na wirusa, że w końcu załatwi konusa,
bo czasem chodzi bez maski i wszyscy chcą jego łaski
a przecież wystarczy chwila, by zarazić debila
koronawirus śliczny, tak bardzo pandemiczny
koronawirus niepolski, śmiało wkroczył do Wolski

 

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)

Dodaj komentarz