Macierewicz? Si Senor :)

Andrzej Duda zdecydował: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25379809,andrzej-duda-zdecydowal-antoni-macierewicz-marszalkiem-seniorem.html#s=BoxOpMT

To dobra decyzja (hłe, hłe -decyzja:), gdyż po pierwsze, młody nie jest (choć nie najstarszy), a po drugie, uprawiał skoki do wody, więc jest nadzieja, że jeszcze raz kiedyś skoczy na główkę, tym razem do pustego basenu. Ciekaw jestem tylko, czy marszałek senior też może zabierać głos bez żadnego trybu i wnosić do Sejmu  parówki, aby wspólnie posilać się z panią Pawłowicz, oczywiście w kuluarach, bo to bardzo dobrze wychowany osobnik jest.

Właśnie takich seniorów nam trzeba, z piękną kartą opozycyjną, którzy kiedyś mieszkali w zwykłych blokach, a konkretnie na ulicy Klaudyny na Bielanach, jeśli dobrze pamiętam, to pod nr. 28.

Na przeciwko, czyli pod nr 32, mieszkał mój kumpel Włodek (figuruje na liście Wildsteina),  którego w swoim czasie poznałem z innym Włodkiem, znanym również na pewnym salonie jako Owanuta (nie figuruje na tej liście). A choć związki Owanuty z Macierewiczem są „luźne”, niemniej jednak, Włodka kumpel z czasów opozycji, niejaki Piotr Niemczyk, piastował dość ważną funkcję w UOP za czasów, gdy upadł rząd Olszewskiego i trafił tam Antoni „wybuchająca parówka” Macierewicz. Tutaj jest wywiad z panem Piotrem, jeśli kogoś interesuje ten temat:

https://www.newsweek.pl/polska/piotr-niemczyk-o-poczatkach-uop-na-newsweekpl/w46wdll

Niektórzy moi czytelnicy pamiętają być może koleżankę Ruhlę, więc tylko dodam, że dokładnie w czasie, gdy nastał w UOP P.Niemczyk, ona też tam pracowała i dość dobrze go pamięta, choćby dlatego, że wyróżniał się z wyglądu, podobnie jak dzisiaj.
Obaj moi kumple wyemigrowali (Szwecja i USA) i obaj nie żyją, a Macierewicz ma się świetnie, co jednoznacznie dowodzi, że miejsce Polaka jest w Polsce. Jako ciekawostkę mogę dodać, że na tym osiedlu mieszkało jeszcze kilka znanych osób, jak choćby J.Gajos czy W.Pokora, z którymi czasem gadałem sobie w windzie, choć bez zobowiązań. Do dziś stoi tam jeszcze szkoła podstawowa nr 53, którą ukończyłem bez repetowania żadnej klasy, choć mała w tym moja zasługa. A w czasach, gdy pan Antoni mieszkał na Klaudyny, wyglądałem tak:

więc może pan marszałek senior mnie rozpozna, jak tutaj zajrzy.

A skoro już gitara, (Ibanez AS 200) no to posłuchajmy muzy, dedykowanej wiadomo komu:

Pantryjota

 

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. noctorama noctorama pisze:

  Hmmm, no niby biel jest, choć nie aż tak transparentna jak powietrze,
  ale lepiej w sumie mieć coś, czarno na białym, niż białe na czarnym, czyli w urzeczywistnieniu duże nic, w większym niczym…
  …czyli zdecydowanie nawet ja doceniam tutaj parówkę w hot dogu, niźli tylko hot doga, z uwagi, na jej brak, co stanowiłoby ewidentne zaprzeczenie idei całego hot-doga, zapewne pojawiłoby się w alternatywie coś w rodzaju Snoop-doga, i to w dodatku mocno rozszczekanego…;))))

  i tutaj, hmm, to chyba jedyne dobrze,
  że nie poszli za Nietzschem, za panią P. z biczem…albo w myśl niczego, też jego powyższego : „Człowiek jest czymś, co pokonanym być powinno.”

  ps. to brzmi jak oświadczyny, tylko nie do lubej, a za jakieś czyny!
  oh Pantryjoto, czy oprócz tego, że tak ładnie trzymasz tę gitarę, chcesz nas ostrzec, że być może, zaczniesz tutaj kiedyś śpiewać ???

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  noctorama,

  Ten też ładnie trzyma i też niebrzydki jest 🙂

 3. Avatar Amstern pisze:

  Marszalek senior to tylko taki rozrusznik sejmowy.
  Marszalkiem regularnym juz nie zostaje.

  Normalnie bierze sie najstarszego – powinna byc Sledzinska-Katarasinska 7 lat starsza od Antka albo chociaz 5 lat starszy Janusz Korwin-Mikke.
  Dlatego tez ostatnio powstala nowa tradycja, ze marszalek senior umiera w czasie kadencji, vide prof. Religa albo aktualnie Kornel Morawiecki.

  Móglby tez byc Terlecki, bo co prawda rok mlodszy od Antka, ale wyglada na 90. Ale ten nie moze, bo ma dalej byc marszalkiem.

  Wot, takie klocki…

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Amstern,

  Pocieszające, z tymi zgonami 🙂

 5. Avatar Amstern pisze:

  Pantryjota,

  Ano w pewnym sensie tak – ze kiedys skonczy sie ta geriatryczna IV RP.

 6. Avatar Kfiatushek pisze:

  Niestety z szmpatyczną i nienagannie wychowaną panną Krysią na parówki się w Sejmie nie umówią, bo nieparlamentarna (już) panna Krysia w pierwszą parę z ozdobą antykomunistycznej opozycji, prokuratorem Piotrowiczem polonezem (bez napędu) w kierunku Trybunału Konstytucyjnego podąża. Przedstawiene trwa…

Dodaj komentarz