Morawiecki i jego ciało w sinych pręgach

– Chodziłem na ping-ponga z kolegami. Do dzisiaj niektórzy wspominają, że miałem całe ciało w pręgach sinych, nie od łaskotania, tylko z innych względów. Tak było po prostu – mówił o swojej działalności opozycyjnej w rozmowie z internetowymi vlogerami premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, rzucał w policyjne Nysy koktajalmi Mołotowa.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25686041,morawiecki-o-dzialalnosci-opozycyjnej-koledzy-do-dzis-wspominaja.html#a=319&c=134&s=BoxNPrzeImg80

Sine pręgi na plecach. Rozstępy?

Witam. Mam takie jedno pytanie. Ćwiczę na siłowni prawie rok i zaczęły mi sie pojawiać na plecach (szczególnie na łopatkach) sine długie pręgi, które znikają po paru dniach. Pojawiają się bez powodu po ćwiczeniach. Słyszałem, że mogą to być rozstępy 🙁 Na razie w miejscach pojawienia się nie zaobserwowałem nic podobnego do rozstępów. Co to może być? I jak to są rozstępy, jak im zapobiegać? Jaką maść zastosować? Proszę o radę. Pozdrawiam

Witam!

Rozstępy mogą pojawiać się głównie na skutek zmian hormonalnych. Podczas intensywnych ćwiczeń zwiększa się produkcja niektórych hormonów oraz następuje przyrost masy mięśniowej, który także sprzyja powstawaniu rozstępów (poprzez zmiany strukturalne naskórka i skóry właściwej). Początkowo rozstępy pojawiają się w formie ciemnoczerwonych lub niebieskawych pasm. Z czasem ulegają zblednięciu i lekkiemu pomarszczeniu.Jeśli ciemne pasma pojawiają się i znikają, zapewne nie są to rozstępy. Najlepiej udać się do kosmetyczki, która zidentyfikuje problem i pomoże go rozwiązać.

Pozdrawiam.

Butelka zapalająca (pot. koktajl Mołotowa) – rodzaj prymitywnego granatu zapalającego. Broń w warunkach bojowych (ostrzał) szczególnie niebezpieczna dla miotającego.


Sieć aż huczy od komentarzy, z których część sugeruje, że te Mateuszowe pręgi to prostu ślady od tatusiowego pasa, a inne poddają w wątpliwość możliwość rzucania koktajlem przez 12 latka, jakby ci komentujący zupełnie nie znali naszej nowożytnej historii. Inna sprawa, że póki co historycy stanu wojennego odnotowali jedynie obrzucanie milicyjnych nysek kamieniami, co osobiście mogę potwierdzić, no ale nie można przecież wykluczyć, że Morawiecki senior koktajle produkował w ramach Solidarności Walczącej, a syn nimi rzucał, ze co zbierał wpierdol pasem, gdy nie trafił. Na pewno szybko pojawią się wiarygodni świadkowie z tamtych czasów, którzy zgodnie zeznają, że nasz dzielny premier miał nawet zostać przyjęty do ZBOWID-u, ale wolał zostać bankierem niż kombatantem. Jednak w świetle tych rewelacji być może otrzyma jednak legitymację z czerwonym paskiem i jakiś order od Du.y. Jeśli to by ode mnie zależało, to uczyniłbym Mateuszka kawalerem Orderu Uśmiechu, bo dawno nic mnie tak nie rozbawiło jak to połączenie ping-ponga, sinych pręgów i koktajli Mołotowa, a to z kolei sprawiło, że popełniłem ten wpis.

Jednak będąc na jego miejscu wziąłbym chyba pod uwagę,  że takie zwierzenia mogą w konsekwencji spowodować popadnięcie w niełaskę u nadprezesa, któremu może zrobić się przykro, że w mrocznych czasach nie rzucił nawet kotem, że o rzucie na linę nie wspomnę. Tak czy owak beka i kolejny dowód na to, że czołowe stanowiska w państwie obsadzone zostały przez osobników, na widok których należy przechodzić na druga stronę ulicy, spluwając przez lewe ramię i  jednocześnie zatykając szczelnie nos, co wcale nie jest technicznie trudne, podobnie jak oddanie głosu w wyborach.

Pantryjota – fan ping-ponga od zawsze

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6), Różności niesklasyfikowane (8)
 1. ViC-Thor pisze:

  A tymi pręgami to syn Kornela pi3rd0li
  Chyba że ma na myśli pręgi na prąciu gdy miał seks w niewygodnej pozycji o twarde łono.

  Albo „manekina”.

 2. McQuriosum pisze:

  trochę dziwne to zwierzenie: chodził chyba na pingla, a nie na rozbierane party, skąd więc koledzy mają wspomnienia, że Matuosz miał całe ciało w pręgach, sinych skądinąd, w kolorze ryb wykłutych na piersi Azji Tuhajbejowicza?
  No chyba, że w kręgach młodego Marawieckiego w pingla grało się na golasa, żeby pokazać bezmiar biedy jaka panuje za komuny, wtedy to ja przepraszam, nie wiedziałem, że tak też można…. Oczywista oczywistość, sposób na wykonanie domowym sposobem piłeczki i rakietek do pingla z resztek sukienki babci i kapslach po oranżadzie , wymyślił pomysłowy Matousz, a nie jakiś mityczny Adam Słodowy…

 3. ViC-Thor pisze:

  Sorki, musiałem usunąć komentarz.
  Pomyliłem kolejność.

 4. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Niby zabawne, ale moim zdaniem to jedna z największych wpadek Morawieckiego, który do tej pory co prawda kłamał, ale nie w taki sposób. Pod artykułem jest ponad 500 komentarzy, które nie zostawiają na Mateuszku suchej nitki. Ale chyba nikt nie zwrócił uwagi na frazę „nie od łaskotania, tylko z innych względów”. Jak rozumiem, wg naszego dzielnego opozycjonisty pręgi mogą pojawiać się również wskutek łaskotania, a skoro tak, to być może warto będzie w przyszłości skazać prawomocnie byłego premiera na kilka seansów łaskotania w celi, a następnie sprawdzić, czy faktycznie owe pręgi się pojawią.
  No i rzecz jasna należy sprawdzić, czy ów osobnik potrafi miotać koktajle, niekoniecznie od razu Mołotowa. Sprawdzenie umiejętności gry w ping-ponga to w tych okolicznościach oczywista oczywistość.
  Czekam teraz na komentarz pana W.Frasyniuka, który w końcu też jest z Wrocławia, więc może był świadkiem tych bohaterskich zrywów, albo chociaż coś o nich słyszał.

 5. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Kolejność nie jest najważniejsza.

 6. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Dzisiejsi politycy pisowscy są dla mnie ludźmi którymi nie można zajmować się poważnie.
  Tylko jaja można sobie z nich robić.

 7. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Robienie sobie jaj to mojej ulubione zajęcie od czasów Goryllusa i Golonki.

 8. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  A oni jeszcze urzędują?

  BYM się zabawił.

 9. Samuela pisze:

  Zupełnie niestosowny jest ten quasi ironiczny ton, azaliż Matuszek został niemiłosiernie zbity milicyjnym pałami po plecach, gdyż walczył koktajlami Mołotowa o wolność i chyba nawet o suwerenną Polski. Gdyby dysponowałby był wtedy palem srodze zakoszonym, to wroga wrażego nadziałby nim w żyć.

 10. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  To se ne vrati.

 11. Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Bili, a mogli przecież zastrzelić.

 12. McQuriosum pisze:

  poddaje się, no, rwa nać, po prostu poddaje się…
  Bareja w tych porąbanych czasach popełniłby chyba samobójstwo , bo pewne jest, że cokolwiek wieczorem wymyśliłby jako surrealistyczny, nieprawdopodobny gag /sytuację, to rano PiS miałby wprowadzone w życie już w wersji 2.0, a do wieczora
  poprawione by to było z 15 razy, bo było jeszcze za mało spier…

 13. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  A ja mam nadzieję, że społeczeństwo pokaże Dudzie palec posłanki Lichockiej.
  Oczywiście potem będzie śledztwo i będą próbowali społeczeństwo aresztować, ale to się może dla nich marnie skończyć.

 14. McQuriosum pisze:

  Pantryś,

  z tym pokazywaniem palca, to bym jednak trochę uważał, bo odzyskana prokuratura właśnie oznajmiła, że każda ręka zamachiwująca się na Majestatycznosć i Imponderabilia, będzie złapana i obcięta przy samej du…. stop, chyba się trochę rozpędziłem…
  W każdym razie, chyba będzie jak za nieboszczki komuny:
  – Kto się nie chce cieszyć z Dudą, tego zabierzemy budą!
  Znów będziemy słuchać starych kawałow na nowo: kto wybudował Przesmyk Helski? Ci co gwizdali w Pucku na Dudę…
  itp.
  Jedyne, co ostatnio pojawiło się pozytywnego, to chyba nie przypadkiem podana informacja, że mlody Morawiecki kiedyś wygonił komunę koktailami Mołotowa.
  Co pomagało kiedyś, miałoby pomóc także i teraz?
  Oj, przewrotny ten Morawiecki, przewrotny… 😉

 15. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Tymczasem prokuratura jest na usługach polityka Zbigniewa minizera…

  Pucczanie będą oskarżeni o obrażanie następcy jedynego prezydenta który bohatersko zginął na brzozie…

 16. McQuriosum pisze:

  ViC-Thor,

  nie szargaj pamięci: POLEGŁ BOHATERSKO!

 17. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Oj przepraszam
  Pierwszy raz napisałem 'zginął ’
  Zawsze pisałem „poległ”
  Kajam się
  Nawet chyba będę płakał i czynił gorzkie żale…

 18. McQuriosum pisze:

  ViC-Thor,
  no, już dobrze, mnie tylko Cześć i Honor Ojczyzny Naszej Przenajświętszej na względzie….

 19. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Nasza umiłowałna Ojczyzna powinna mieć zmienione godło
  Zamiast Orła Białego powinna być
  Brzoza Biała!
  Z męczeńską pozycją wbitą w doodzie!

 20. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Ja bym sugerował brązowy palec, w triumfalnym geście – tuż po wyciągnięciu go z du.y.

 21. Pantryjota pisze:

  Każdy celebryta powinien mieć fanki:

 22. McQuriosum pisze:

  SzanKoledzy,

  nie wiem, co na to powiedzieliby heraldycy, ale póki pisuary rządzą, to w Godle możliwe jest umieszczenie wszystkiego, nawet wizerunek żóltego Zęba Kaczyńskiego Jarosława z Plombą na Czterech Dziurach i liścimi Dębu na różowym tle…

 23. McQuriosum pisze:

  Mój ci On jest?
  SOPle które dopuściły do takiej czułości ( choć mi dudowy dobrostan zasadniczo obojętnym jest ) powinny być zwolnione od zaraz w trybie dyscyplinarnym, bez odprawy…

 24. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  A ja swoje w zaparte
  To powinny być liście brzozy!
  W kształcie skrzydeł!
  Tupolewkę mam olbrzymią.

 25. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  A czy to palec LichoCkiej powinien być wyciągnięty , choćby do połowy?

  I z czyjej du.y?
  Nadprezesa?
  Prezydentamarionetki?
  pręgowanegopremiera?

 26. McQuriosum pisze:

  ViC-Thorze Drogi,

  z brzozami jest pewien problem, jako, że pod nazwą „brzoza” kryje się całe mnóstwo drzew i krzewów, ponieważ w obrębie rodzaju łatwo powstają mieszańce międzygatunkowe o trudnym do ustalenia statusie taksonomicznym. Wyróżnia się zazwyczaj ok. 30–60 gatunków, ale też w niektórych bazach taksonomicznych za zaakceptowane uznaje się już ponad 100 gatunków.
  Nie muszę więc chyba tłumaczyć, że dla heraldyków podstawowe znaczenia ma infromacja, liść konkretnie jakiej brzozy uznajemy z obowiązujący!
  Ja zaporopnowałbym, ze względów oczywiście oczywistych betula nana L. czyli brzozę karłowatą, choć warta rozważenia byłaby również kandydatura brzozy niskiej oraz najbardziej rozpoznawalnej brzozy brodawkowatej ( pypeć młodszego Brata ), znanej także jako brzoza zwisła,brzoza gruczołowata, brzezina, brzoza biała. A to dopiero początek rozważań …

 27. McQuriosum pisze:

  ViC-Thor,

  chyba ju z wiem, skąd u młodego Morawieckiego wzięło sie to wspomnienie kombatanckiego pręgowania…

  😉

 28. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Już mi się podoba.

  🙂

  Brzoza karłowata z pypciami

  A ona też jakoś śmierdzi wtórną zgnilizną.

 29. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Kuchenka połowa, trzeba będzie zbadać w jaką brzozę przyp13rd0lił tu 154 w tym Smoleńsku – to o taką brzozę musi chodzić.

 30. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Już wiem!

  Brzoza karłowata w sine pręgi!!!
  Herb nad herbami!
  ( Oczywiście wersja z brodawkami)

 31. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  A mnie się wydaje, że brzozowy kołek mógłby okazać się całkiem niezły w roli pala zaostrzonego na ostro. Jeszcze lepszy byłby osinowy, no ale Tupolew nie wybiera.

 32. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Sine pręgi z brodawkami nie wiedzieć czemu skojarzyły mi się płciowo.

 33. Pantryjota pisze:

  Już wiem:

  Niektóre HPV mogą występować na zewnętrznych narządach płciowych żeńskich i męskich, a także w okolicy odbytu, powodując wypukłe, wznoszące się brodawki. Mogą być one ledwo widoczne lub przyjmować ogromne rozmiary.

  https://www.medme.pl/artykuly/wirus-hpv-u-mezczyzn-objawy-i-leczenie,67100.html

 34. Pantryjota pisze:

  Kto wie, czym może zakazić Leśne Ruchadło…

 35. McQuriosum pisze:

  ViC-Thor,

  pozostaje tylko ustalić kolorystykę, choć heraldyka wyróżnia tylko dwa metale – złoto i srebro, zastepowane kolorami żółtym i białym, oraz cztery barwy – czerwona, błękitna, zielona i czarna. Zasada alternacji nie pozwala kłaść barwy na barwę i metalu na metal.
  Co do brodawek heraldyka raczej milczy, więc chyba zostaną…

 36. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Kształt brzozy ostatecznie może przypominać wygietego fallusa przez skrzydło tupolewa, albo nawet urwanego fallusa, gdzieś na paru metrach…

  Brodawki z pręgami na takiej brzozie wydają się być oczywiste.

 37. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Brzoza biała (srebrna)
  Brodawki czarne
  Pręgi błękitne

  Z urwanego czubka brzozy może się sączyć parę kropel krwii.

  Tej szlachetnej.

  Dookoła brzozy las nikłych złotych monet…

 38. McQuriosum pisze:

  ViC-Thor,

  Całkiem zgrabnie, ale o co chodzi z tymi złotymi? Że jak perły sa one między wieprze, czy co?

 39. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Ja bym tam zamiast złotych monet widział perły.

 40. McQuriosum pisze:

  Pantryś,

  a myślisz, że to coś zmieni?

 41. ViC-Thor pisze:

  McQuriosum,

  Przekupność.

  Tak jak odpusty.
  Bogaty może odkupić swoje grzechy u papieża, biedny nadal będzie żył z grzechem.

 42. ViC-Thor pisze:

  DLACZEGO?

  Zniknęły mi dwa komentarze z mojego ostatniego wpisu?
  Notki?

 43. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Jeden widzę w koszu. Musi, że został przypadkowo usunięty.
  Zaraz go przywrócę.

 44. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  W koszu jest jeszcze 5 Twoich komentarzy, a same się tam nie przenoszą.
  Mogą trafić do kosza tylko wtedy, gdy kliknięte zostanie pole „trash”.
  Moich też jest kilka, ale mam świadomość, że sam je usunąłem.

 45. McQuriosum pisze:

  ViC-Thor,

  Aha, przekupność…
  Przekupność to od przekupki?
  czy raczej odwrotnie, ciekawe…?

Dodaj komentarz