Odloty Jarozbawa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek na IX Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Spale mówił m.in. o tym, że „źródła powstania Platformy Obywatelskiej” są „dość oczywiste” i „później ta oczywistość była weryfikowana przez politykę, która w oczywisty sposób wpisywała się w interesy niemieckie”.

– Nie zapominajmy też o drugiej stronie i na przykład: czy powstanie Polski 2050 – bo to jeszcze wtedy nie była Trzecia Droga, tylko Polska 2050 – było wynikiem tego, że pewien prezenter telewizyjny wpadł na taki pomysł, czy też może czegoś głębszego, czy generałowie, którzy się tam znaleźli, po prostu polubili tego człowieka, czy może są jakieś głębsze tego przyczyny – mówił Kaczyński. 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-odpowiadaja-prezesowi-pis-powiedzieli-kto-za-nimi-stoi,nId,7101308

Być może niektórzy pamiętają, jak w przeszłości w pewnym momencie pojawiły się sugestie w kwestii konieczności przebadania prezesa przez specjalistów biegłych w zakresie zdrowia psychicznego. Wówczas chodziło o wpływ tabletek które przyjmował na jego możliwości w zakresie oceny sytuacji w świecie zewnętrznym. Nie wiem czym lekarze obecnie faszerują prezesa, ale z pewnością nie są to wyłącznie witaminy i „niewinne” suplementy diety. Na miejscu szefostwa Trzeciej Drogi pozostawiłbym sugestie tego pana bez szczególnej reakcji, a już na pewno nie groziłbym skierowaniem sprawy na drogę sądową. Choćby dlatego, że prezes i tak powinien wkrótce spodziewać się o wiele poważniejszych zarzutów, przy których pomawianie kogoś o wpływy agenturalne to pryszcz. Uważam, że nowy sejm jak najszybciej powinien uchwalić ustawę o likwidacji immunitetu poselskiego, o ile oczywiście wystarczy do tego zwykła większość. W przeciwnym razei ludzie pokroju Ziobry, Kamińskiego i podobnych zawsze będą mogli zasłonić się immunitetem i nic sobie nie robić z poważnych oskarżeń od łamanie prawa.
No i wreszcie może zadziała instytucja Trybunału Stanu, do tej pory raczej niewykorzystywana.

Tak nam dopomóż Bóbr

Pantryś

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
  1. ViC-Thor pisze:

    Jaruś to już żywy znicz, ale Du.a-Maliniak to typowy aparatczyk. Jakie on ma IQ??? Dlaczego on ma tak mało godności? ? ?

  2. Pantryjota pisze:

    Mówienie o godności w kontekście Dudy to jak mówienie o perfumerii w kontekście szamba.

Dodaj komentarz