Pani Janke rżnie głupa

Cyt:
Pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w inicjatywie byłych pierwszych dam – powiedziała minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke. W minioną sobotę w Michałowie odbył się protest „Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”. Apel wsparły Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska i – zdalnie – Danuta Wałęsa. (…)
– Po pierwsze pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, żeby pierwszą damę zaprosić w jakiś bardziej bezpośredni sposób do udziału w takiej akcji – odpowiedziała prezydencka minister.
https://wydarzenia.interia.pl/news-bogna-janke-agata-kornhauser-duda-nie-dostala-zaproszenia-do,nId,5605873
Z tytułem miałem mały problem, gdyż nie wiem jak określić głupa rodzaju żeńskiego, aby być w zgodzie z obecnie obowiązującymi tendencjami, ale i tak każdy wie w czym rzecz, oczywiście oprócz pani Janke, która najwyraźniej nie rozumie, dlaczego aktualna pierwsza dama nie może być w grupie byłych pierwszych dam. To mniej więcej taka sytuacja, jakby obecnego szefa Salonu24 nie zaproszono na spotkanie byłych szefów (szefowych), a jakiś pracownik tego portalu ogłosiłby, że to nieładnie.
A tak na marginesie:
Może by ktoś zadał sobie trud wykazania czarno na białym, gdzie i przez kogo zapraszana była w czasie kadencji męża pani A.K. Duda?
Na pewno przecinała jakieś wstęgi, a może nawet rzuciła flaszką w jakiś okręt wojenny, choć z pewnością nie podwodny, bo mogłaby go całkiem zatopić. Jak powiadają, jaki prezydent taka pierwsza dama i nie ma się co obrażać na rzeczywistość. No i nie można zapominać o tym, że pierwsza dama zna niemiecki, więc może ktoś ją kiedyś zaprosi do Niemiec na jakiś wykład, jak nie przymierzając jakiegoś Wałęsę.
A póki co życzę pani Janke, żeby nie miała większych problemów na nowej drodze życiowej, na końcu której z pewnością czekać będzie sowita odprawa.
I jeszcze jeden margines:
Czy nie powinno się pisać „prezydencka ministerka” ?


Pantryś

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz pisze:

  Jak o małżeństwie: Dobrali się jak dwa ziarenka w korcu maku.
  Jak w tytule o rżnięciu głupa.

 2. Eva70 pisze:

  POZDRAWIAM PANTRYSIA, QUARTZA ORAZ TYCH, EVA

 3. Eva70 pisze:

  ORAZ TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY ODWIEDZAJĄ TO FORUM.

 4. Quartz pisze:

  Eva70,

  Dziękuję.
  Jeden z ostatnich Mohikanów. Mam nadzieję że strona powstanie jak Feniks z popiołów.

 5. Pantryjota pisze:

  Eva70,

  Odpozdrawiam serdecznie.

 6. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Żeby powstać, musiałaby najpierw upaść:)

 7. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Przecież zostało czterech facetów i jedna dziewczyna.

 8. ViC-Thor pisze:

  Czy jakiś wygłup może rżnąć panią Jankę?

  I co na to bober??

  MMA w kisielu.

  Brzydzę się nią.

Dodaj komentarz