Pijany jak Niemiec

Głośno się stało o pewnym Niemcu, który próbował u nas zdawać prawo jazdy po pijaku. I to na samochód, a nie na rower, o czym informuję naszego kolegę Amsterna.

Przy okazji okazało się, że aby taki egzamin był możliwy, dany Niemiec musi być u nas zameldowany co najmniej przez pół roku. To głupi przepis, bo np. wielu Polaków jeździło zdawać prawko na Litwę i żaden meldunek nie był potrzebny. Ba, czasem nawet Polak był niepotrzebny i prawko dostarczano przez umyślnego. No ale taki Niemiec to służbista jest i na coś takiego pewnie by nie poszedł.

W telewizji powiedzieli, że znane są przypadki, gdy w tym celu w jednym mieszkaniu było zameldowanych 6o Niemców i sądzę, że to taka nasza mała zemsta za Oświęcim.

Jednak jak widać Niemiec bywa strachliwy i bez kilku głębszych do egzaminu nie przystąpi, choć na załączonym filmie słychać, jak zaprzecza sugestiom, jakoby był pod wpływem alkoholu.

Być może dowiedział się, że u nas nawet bycie trzeźwym jak świnia nie gwarantuje jeszcze zaliczenia egzaminu, a nie czytając mojej notki:

Seks przed egzaminem

nie wiedział, że mógłby po prostu przedtem sobie pociupciać, aby mieć pewność i skończyło się jak się skończyło.

Ciekawe, czy zostanie o coś oskarżony, bo w końcu nie jechał przecież po pijaku, tylko próbował zdać egzamin, a nie wiem, czy na taką okoliczność jest odpowiedni paragraf. Jednak jeśli nawet nie ma, to na Niemca i tak coś się znajdzie i nie będzie to raczej okoliczność łagodząca.

Pantryś

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Samuela Samuela pisze:

  Historia z tym pijanym Niemcem, co to prawo jazdy nam chciał germanić, jest o tyle interesująca, że przecież przed egzaminem z jazdy musiał zdać egzamin pisemny, a zatem musiał ze zrozumieniem przeczytać pytania oraz – co gorsza na nie odpowiedzieć.

  Może to oznaczać, że język polski jest banalne prosty i aż dziw bierze, że nie nauczyła się go pani premier May, by swobodnie móc konwersować z Kaczyńskim. Może być też i tak – co potwierdzałoby moją tezę, że język niemiecki i język polski są w istocie tożsame.

 2. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Samuela,

  >> język niemiecki i język polski są w istocie tożsame.<<

  oczywiście, że czasami są, przecież każdy rozumie, gdy się powie: kleine prosiątko po polu gelaufen, zwłaszcza po zwei mal kleine wódka und dwa grosse piwa ku temu!

 3. Samuela Samuela pisze:

  McQuriosum,

  Wszystko to jest bardzo proste. Taki np. Hitler tak samo się nazywa po polsku i po niemiecku. Kartofel zresztą też.

 4. Samuela Samuela pisze:

  Tymczasem na salonie całodobowym dowiadujemy się, że „Macierewicz zastąpił Misiewicza”.
  https://newsroom.salon24.pl/769103,macierewicz-zastapil-misiewicza-rzecznikiem-mon-kobieta

  Jeśli ktoś kazałby mi szukać baranów, to wiedziałbym, gdzie tego dokonać.

 5. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Samuela,

  >>Kartofel zresztą też.<<

  i tu mam pewien problem: Kaczyńscy dostali swego czasu histerii dlatego, że po niemiecku kartofel nazywa się tak samo jak po polsku, czy mimo tego?

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Okazuje się, że temu Niemcu rodacy zabrali prawko za jazdę po pijaku, a w takim wypadku u nich są bardzo restrykcyjne egzaminy, aby uzyskać je ponownie, które zdaje jakiś nikły procent chętnych.
  Pewnie więc pomyślał sobie, że skoro u siebie nawet na trzeźwo mógłby nie zdać, to co szkodzi spróbować w Polsce pod wpływem.
  A Kaczyński w ogóle nie podchodzi do egzaminu, bo nie musi.
  No ale nie każdy może być takim prezesem.

 7. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  A po rosyjsku Hitler nazywa się Gitler, podobnie jak Gimilsbach.

 8. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  przypuszczam jednak, że w panu prezesie drzemie niewygasłe pragnienie posiadania prawa jazdy, bo inaczej w jakim to celu siadałby uporczywie z przodu, obok kierowcy, a nie z tyłu, jak każdy ważny pasażer?
  Pamiętam, że kiedy uczyłem kilka koleżanek prowadzenia samochodu, to zanim przystąpiliśmy do zaawansowanych form nauczania na tylnym siedzeniu, wprowadznie do teorii i praktyki odbywało się jednak na przednim siedzeniu… 😉

 9. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  NIemcy też maja swoje za uszami: czy wiesz, że bóg Zeus po niemiecku nazywa się Cojs?
  Ohyda!!!

 10. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Prezes jeżdzi z przodu, żeby móc łapać szofera za kolano.

 11. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Jednak nie mówiło się „stonka kartoflana” prawda?

 12. McQuriosum McQuriosum pisze:

  zapewne nie mówiło się dlatego, żeby odwetowcy z Bonn nie zorientowali się, kiedy żeśmy je ( te stonki ) z powrotem im odzrzucali.

 13. Avatar Amstern pisze:

  Gdzie jest ten film?
  Pare lat temu bylo tak, ze jak ci skasowali w Niemczech prawo jazdy i konieczny byl egzamin „na idiote”, to jechales na wczasy do Polski. Tam siedziales dwa tygodnie, placiles jakies marnosci i wystawiali ci prawo jazdy. Polskie. Ale wazne do jezdzenia po calej Europie. I na tym prawku jezdziles po Niemczech.

  Pare lat temu zaostrzono ten przepis, bo zauwazono wlasnie te luke. Prawo jazdy zrobione w Polsce trzeba dac przepisac na niemieckie. I juz o tych historiach nie slyszalem.

  Moze ktos to robi ze wzgledu na ceny. Prawo jazdy w Niemczech to koszt 1500 – 2000 euro. Za to nie ma lewizny i lekcje jazdy sa na tych drogach, ktorymi sie pozniej jezdzi.

  Z piciem za kierownica jest tak, ze lepiej po pijaku jechac na rowerze. Do 1,6 promila. Samochodem tylko do 0,5 promila.

  Po pijaku isc na egzamin z prawa jazdy – nie ma sensu, jeszcze o takich nie slyszalem.

 14. Samuela Samuela pisze:

  McQuriosum,

  Kaczyńscy dostali swego czasu histerii z niezrozumiałych dla nikogo powodów. Niemiecka gazeta napisała artykuł o kartoflach, a oni poczuli się osobiście dotknięci. Gdyby ta gazeta napisała artykuł o głupkach, to Kaczyńscy dostaliby sraczki.

 15. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Samuela,

  gazeta napisała o 2 kartoflach którzy chcą rządzić światem i to – niewykluczone – mógł być powód histerii, albowiem, w tym czasie tylko tylko Ich Dwóch miało prawo rościć sobie takie pretensje, a nie jakieś 2 kartofle.

 16. Avatar HeluTek pisze:

  „znane są przypadki, gdy w tym celu w jednym mieszkaniu było zameldowanych 6o Niemców i sądzę, że to taka nasza mała zemsta za Oświęcim.”

  Mocne, dosadne, nieco abstrakcyjne, do bólu politycznie niepoprawne poczucie humoru.
  Lubimy to. ;))

 17. Avatar HeluTek pisze:

  McQuriosum: przypuszczam jednak, że w panu prezesie drzemie niewygasłe pragnienie posiadania prawa jazdy, bo inaczej w jakim to celu siadałby uporczywie z przodu, obok kierowcy, a nie z tyłu, jak każdy ważny pasażer?

  To jest coś więcej niż tylko pragnienie posiadania prawa jazdy. Prowadzenie samochodu to symbol – męskości. A Prezes tak bardzo chciałby być mężczyzną… :((

 18. Avatar HeluTek pisze:

  Pantryjota: u nich są bardzo restrykcyjne egzaminy, aby uzyskać je ponownie, które zdaje jakiś nikły procent chętnych.

  U nas też są bardzo restrykcyjne przepisy, np. do otrzymania prawa jazdy niezbędna jest umiejętność parkowania tyłem. Po co? Mam prawo jazdy dość długo i od czasu egzaminu nigdy nie zaparkowałam tyłem. Ani razu. `:P

 19. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  Nie lubisz tyłem?

 20. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  Moja kobieta też oblała parkowanie tyłem, a wszystko inne zaliczyła na piątkę.
  No i nie dali jej prawka, więc się obraziła i więcej do egzaminu nie przystąpiła.
  Ja zaliczyłem ten sam kurs i udało mi się zdać. W przyszłym roku stuknie mi 40 lat posiadania tego dokumentu, a mojej pani 40 lat niemania 🙂
  Jako ciekawostkę powiem, że na rowerze też nie jeździ, więc zawsze odbywam samotne przejażdżki, gdyby to kogoś interesowało, np. Ciebie 🙂

 21. Avatar HeluTek pisze:

  Pantryjota: Jako ciekawostkę powiem, że na rowerze też nie jeździ, więc zawsze odbywam samotne przejażdżki, gdyby to kogoś interesowało, np. Ciebie

  Piszesz tu o swojej kobiecie i piszesz o innych kobietach. Wygląda na to, że inaczej definiujemy związek. Dla mnie związek z mężczyzną to m.in. wspólne spacery, wspólne przejażdżki rowerem i parę innych wspólnych spraw, ale również – nieproponowanie tegoż innym paniom i panom, np. poznanym w necie.

 22. Avatar Jacek pisze:

  Pantryjota,

  Wychodzi na to, że twoja kobieta najlepiej sprawdziła by się w roli prezesa. Braliście to pod uwagę? 🙂

 23. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  A co ma za przeproszeniem piernik?
  Fakt posiadania kobiety nie jeżdżącej na rowerze wyklucza wg Ciebie opcję przejażdżki z inną panią?
  Albo spaceru, mimo, że ze swoją też spaceruję?
  To jakieś dziwne jak dla mnie podejście, mówiąc bardzo oględnie.

 24. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Jacek,

  A wiesz, że nie braliśmy?
  Muszę to z nią omówić 🙂

 25. Avatar Amstern pisze:

  Pantryjota,

  Patrze na ten filmik i nic nie widze.
  Znaczy, chlop zawiany.

  Myslalem, ze jakies sensacje, z samochodu wylecial, w sciane walnal na wstecznym.
  No i nie rozumiem, po co robi prawo jazdy w Polsce. W Niemczech mu go skasuja przy pierwszej kontroli i pojdzie siedziec.
  Nie rozumiem tej historii.

 26. Avatar HeluTek pisze:

  Pantryjota: To jakieś dziwne jak dla mnie podejście, mówiąc bardzo oględnie.

  Kobiety są w ogóle dziwne.

  Ale jedno Ci powiem, gdyby mój facet proponował obcym paniom z necie spacery, to miałby duuuży kłopot! `:P

 27. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  Tobie proponują tylko kolację?
  Trochę współczuję 🙂

  Nie dalej jak tydzień temu spacerowałem z koleżanką nad Wisłą, a że okoliczności przyrody były ładne, zrobiłem kilka zdjęć komórką. Pokazałem mojej towarzyszce życia i nawet jej się spodobały. Koleżanka nie lubi się fotografować, więc zdjąłem ją tylko od tyłu, ale na wszelki wypadek nie pokażę :))
  Za to inna lubiła i zrobiłem jej ok. tysiąca zdjęć. Czy to grzech śmiertelny?

 28. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Amstern,

  Filmik to jedno, a okoliczności towarzyszące to drugie.
  No ale najważniejsze, że Niemiec.

 29. Avatar HeluTek pisze:

  Pantryjota: Za to inna lubiła i zrobiłem jej ok. tysiąca zdjęć. Czy to grzech śmiertelny?

  O grzech to zapytaj swojego Bobra.
  Każde z nas ma prawo chodzić na spacery z kim chce, bardziej monogamicznie, albo mniej. Nie oceniam, piszę jedynie, że różnie definiujemy sobie pewne tematy: u Ciebie jest tak, a u mnie inaczej. Oboje mamy do tego prawo, Pantryjoto.

 30. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  Zapewne tak jest, ale chęć posiadania partnera na absolutną wyłączność zabiła już niejeden związek. Z tym, że to nie jest temat na komentarz pod notką o pijanym Niemcu.

 31. Avatar HeluTek pisze:

  Pantryjota: chęć posiadania partnera na absolutną wyłączność zabiła już niejeden związek

  Prawda. Choć pomiędzy posiadaniem partnera na wyłączność a posiadaniem poza stałym partnerem wielu innych partnerów jest trochę rozwiązań pośrednich.
  Ale to nie jest temat na komentarz pod notką o pijanym Niemcu. ;))

 32. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  Generalnie mało jest odpowiednich komentarzy pod notką o pijanym Niemcu 🙂

 33. Pantryjota Pantryjota pisze:

  HeluTek,

  No i jeszcze należałoby zdefiniować „partnerstwo” pod jakąś inną notką.
  Możesz nawet taką napisać, wystarczy, że zostaniesz autorem.

 34. Lukasuwka Lukasuwka pisze:

  ja lubię pijane ciasto
  —————————————

  [ps. nigdy nie umiem dodawać odpowiednich komentarzy :)]

 35. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Grósia,

  masz rację:
  pijane ciasto jest lepsze od pijanego ( nawet w dudę! ) Niemca!

 36. Lukasuwka Lukasuwka pisze:

  McQuriosum,

  NO BA!
  szkoda, że nie możesz spróbować mojej pijańszczyzny 🙂

 37. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Grósia,

  oj szkoda, oj, szkoda…

  Może na razie, zamiast, zamieść zdjęcie, a ja opiję się zastępczo smakiem wyimaginowanym?

 38. Lukasuwka Lukasuwka pisze:

  zamiejszczę.
  jak tylko opiekę i uwiecznię opite ciacho

 39. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Grósia,

  Czekam!

  a póki co z coraz większym rozbawieniem oglądam Szydłową, perorującą niczym napita baba na bazarze.
  Oczywiście, nie obyło się bez sakramentalnego: w ciągu ostatnich 2 lat zrobiliśmy więcej niż… 😉

 40. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Lukasuwka,

  Może pieczenie umili Ci piosenka o katolickich dziewczętach:

  [Ojciec Riley i różni uczestnicy przyjęcia:]
  Katolickie dziewczęta
  Z delikatnym wąsikiem
  Katolickie dziewczęta
  Czy wiecie, jak dają?*
  Katolickie dziewczęta
  W piwnicy na plebanii
  Ojciec Riley to pedzio
  Lecz to Mary nie szkodzi.
  Katolickie dziewczęta
  W Oazie
  Katolickie dziewczęta
  Czy wiecie, jak dają?
  Katolickie dziewczęta
  Nie można zastąpić
  Tego jak dają, po występie.

  [Joe]
  Całą sobą
  Oto, jak dają.
  Każdego dnia
  I żadna z ich mam nie zdaje sobie sprawy
  Hip-hip-hurra
  Dla klasy, jaką pokazują.
  Nie ma jak katolicka dziewczyna
  w Oazie
  gdzie uczą się dmuchać…

  [Ojciec Riley]
  One uczą się dmuchać
  wszystkich katolickich chłopców!

  [Mary:]
  Warren Cuccurullo…

  [Ojciec Riley]
  Katolickich chłopców!

  [Mary:]
  Całkiem młody, całkiem łał!

  [Ojciec Riley]
  Katolickich chłopców!

  [Mary:]
  Vinnie Colaiuta…

  [Chór:]:
  Gdzie one są teraz?
  Czy wszystkie ślubowały?

  [Ojciec Riley]
  Katolickie dziewczęta

  [Warren:]
  Carmenita Scarfone!

  [Ojciec Riley]
  Katolickie dziewczęta

  [Policjant Butzis:]
  Hej! Ona sprzedała mi syfa!

  [Ojciec Riley]
  Katolickie dziewczęta

  [Warren:]
  Toni Carbone!

  [Chór:]
  Z językiem jak krowa
  Mogła zrobić ci… łał!

  [Joe:]
  WR**, ładi, wudi
  Zaraz na miejscu
  Oto, jak dają
  Każdego dnia.
  Gdy tylko ich mamy wezmą je na występ
  Przedstawienie
  Podaj proszę popcorn
  Nie ma, jak katolicka dziewczyna
  Z ręką w swoich majtkach
  Gdy klęczy na kolanach

  [Larry:]
  Klęczała na kolanach,
  Moja katolicka dziewczynka.

  [Chór:]
  W białej sukieneczce
  Katolickie dziewczęta
  Nigdy nie wyznają grzechów
  Katolickie dziewczęta
  Wezmę jedną dla kuzyna
  Uwielbiam, jak dają
  więc przyślij mi tuzin
  Katolickie dziewczęta
  Ooooooch!
  Katolickie dziewczęta
  Ooooooch!
  (etc.)

  [Centralny Kontroler:]
  Mówi Centralny Kontroler…
  Joe miał dziewczynę o imieniu Mary.
  Chodziła co tydzień do klubu kościelnego.
  Spotykali się tam
  Trzymali za ręce
  I myśleli czyste myśli.
  Lecz pewnego wieczoru na spotkaniu klubu
  Mary się nie pojawiła…
  Ciągnęła druta za sceną w Zbrojowni
  Żeby dostać wejściówkę
  i zobaczyć wielką kapelę rockową za friko…


  * trudno przetłumaczyć wieloznaczne „how they go” – wybrano „jak dają”, które nie musi mieć (ale może) podtekstu seksualnego i występuje też w znaczeniach typu „dajesz!” (zachęta)
  **VD – prawdopodobnie „venerial disease” – choroba weneryczna

 41. Lukasuwka Lukasuwka pisze:

  Pantryś,
  dzięki za muzyczny kawałek. nie umiem ustalić, czy pomógł mi w upieczeniu miniaturowych zapiekanek.
  może trzeba powołać komysję?

 42. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  McQriosum, co to za jeden?

 43. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Amstern,

  kto taki?

 44. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  No ten „McQriosum”.
  Jakis Twój kuzyn, szwagier?

 45. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Amstern,

  a gdzieś Ty tego człowieka znalazł?

 46. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Amstern,

  chyba rozumiem; McQ który komentuje na Psychiatyku to też ja, tylko uboższy – ze względów konspiracyjnych – o jedną literkę ” u „.

 47. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  Zapamietam.
  A propos, jakie 44 lata temu byl taki kryminal „Samotny detektyw McQ”. W roli glownej John Wayne. Zapamietalem, bo chodzilem na wszystkie filmy, w ktorych gral Al Letteri. Chcialem byc jak on, tylko zupelnie inaczej.

 48. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  Acha, znalazlem „tego czlowieka” wczoraj u mnie.
  Interesowal sie jajkami Maciarewicza.

 49. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Amstern,

  PS
  na Psychiatryku komentowałem chyba już od 2010r, ale ile tys. komentarzy zamieściłem, tego nie pamiętam, własnych notek nie zamieszczalem, bo nie maiałem ochoty użerać się z wiadomym elementem…
  Ciebie jakis czas temu polecił mi Pantryś.
  I bardzo dobrze!
  Nie dziw się więc, jeśli i na psychiartyku cos skomentuje u Ciebie, szczególnie gdy trafi się jakiś napalony pisuarczyk… 😉

 50. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  Jak Pantrys mnie polecil, to ja go tez polecam.
  Wklej sobie jakis obrazek do danych na psychiatryku. W nowej szacie graficznej ci bez obrazka jakos smutno wygladaja. Jak jakie tajniaki.

 51. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Amstern,

  nie ma sprawy: Ty wkleisz tutaj i wreszcie w Przyrodzie zapanuje równowaga, chyba… 😉

 52. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  Mialem tu obrazek jaki mam wszedzie. Pewnego razu zniknal. Pantrys badal, czy dal badac, co sie bo paru zniknelo. Niestety, wynikow sledztwa nie bylo.
  I stad tak glupio wygladam.
  Pewnie musialbym odkopac jak to sie robilo, bo to jakis obcy serwis byl, i zrobic jeszcze raz.

 53. Avatar Amstern pisze:

  McQuriosum,

  Ha ha!
  W liscie autorow mam obrazek, w komentach od pewnego czasu sie nie pojawia.
  Wot sjurpryz…

 54. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Amstern,

  U mnie z kolei pojawił sie obrazek sprzed kadrowania, ale chyba też ładny.
  Wiesz dlaczego ten akurat kot?
  Bo nazywał się Helmut Rozencwajg.

 55. ViC-Thor ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  O, jakaś zmiana.

 56. Pantryjota Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  No tak, masz zdecydowanie inny avatar.

Dodaj komentarz