Projekt „Jan Zawada” zmaterializowany

Szanowni,

Wspominałem jakiś czas temu o pewnym młodym człowieku, który kandydował w tym roku do Sejmu Dzieci i Młodzieży i właśnie otrzymałem informację, że jego praca zdobyła drugie miejsce w województwie Opolskim i tym samym Łukasz Bartoszewicz będzie miał okazję wystąpić na trybunie sejmowej, prezentując postać mojego dziadka. Oto filmik przedstawiający ten projekt:

A to szkoła, która kształci w duchu patriotycznym, cokolwiek by to miało w tym wypadku oznaczać:

https://opowiecie.info/mlodzi-politycy-dobrzenia-wielkiego-2/

A tutaj życiorys Jana Zawady opracowany w ramach tego projektu:

Jan Zawada biografia

Dodam może tylko dla osób zainteresowanych, że miejsce w Alei Zasłużonych na Powązkach przyznano dziadkowi za zasługi dla ruchu spółdzielczego, gdyż ta jego działalność miała zapewne największy „wymiar praktyczny” i trochę moim zdaniem szkoda, że obecnie idee spółdzielcze nie są już tak popularne jak w czasach, gdy dziadek poświęcał im dużą część swojego życia. Inna sprawa, że dziadek mój, ogólnie rzecz biorąc, większość swojego życia poświęcił właśnie różnym ideom i niestety mocno ucierpiała na tym najbliższa rodzina, no ale to już temat na zupełnie inną opowieść.

W związku z publikacją tego wpisu postanowiłem przy niedzieli odpuścić sobie kolejny odcinek analiz Dona Kwaczyńskiego, do których wrócę jutro.

Pantryjota

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Avatar Eva70 pisze:

  Biorę i udostępniam u siebie na Fb. Sama niestety nie miałam takiego wspaniałego Dziadka. Pozdrawiam. 🙂

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Eva70,

  Gorzej, jak zaczną sprawdzać kim jest ten wnuk posła i dlaczego występuje anonimowo 🙂

 3. Avatar Eva70 pisze:

  Pantryjota,

  Nie zaczną, mają ważniejsze postacie do sprawdzania, a poza tym nie ogarną takiej liczby piszących. Ja się nie boję ja sem stara :), a w porównaniu z innymi i tak piszę bardzo powściągliwie, choć rozsadza mnie wściekłość, a przede wszystkim – obrzydzenie! 🙂

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Eva70,

  Tylko obrzydzenie może usprawiedliwiać tak sporadyczną obecność Twoją tutaj 🙂

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  No i cała praca kolegi Łukasza poszła się ..bać.

  Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się w tym roku, to pierwszy raz od 24 lat. Tak zdecydowała Kancelaria Sejmu. Posłowie opozycji protestują wobec tej decyzji, wskazując, że jest ona niezrozumiała.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23413561,nie-bedzie-sejmu-dzieci-i-mlodziezy-pierwszy-raz-od-24-lat.html#Z_MT

  Mam nadzieję, że gdy Ci młodzi ludzie będą już mieli prawo głosu, to zagłosują prawidłowo, czyli w taki sposób, żeby prezes zrozumiał, że wszedł w nie swoje buty i że karząca ręka prawdziwego prawa i sprawiedliwości z pewnością go dosięgnie.
  A póki co, PiS powinien ogłosić, że dopóki protestujący nie opuszczą Sejmu, to wszystkie decyzje będą zapadały na Nowogrodzkiej. I już.

 6. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,
  Jak tylko usłyszałam o tej idiotycznej decyzji , od razu pomyślałam o Twoim młodym przyjacielu i zrobiło mi się smutno. Coraz bardziej przychylam się do Twojego zdania na temat koniecznej formy zmiany rządów. W ogóle jest mi coraz smutniej i kamień mi leży na sercu, gdy widzę, co się dzieje. Już nawet nie chce mi się komentować tego.

 7. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Nie uważam tego młodego człowieka za swojego przyjaciela, ale też mi go trochę szkoda.

 8. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  przyjacielu duchowym miałam na myśli

 9. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Tym bardziej muszę zaprzeczyć 🙂
  Nie może przecież jakiś małolat przejąć roli, która „z automatu” należy się Tobie 🙂

Dodaj komentarz