Trzynastego każda droga jest prosta

Popularna w swoim czasie piosenkarka śpiewała kiedyś tak:

Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna. Trzynastego każda droga jest prosta. Trzynastego nie liczy się strat. Trzynastego od morza do Tatr. Trzynastego kapelusze z głów poważnych zrywa wiatr. Trzynastego wszystko zdarzyć się może. Trzynastego świat w różowym kolorze. Trzynastego nie smucą mnie łzy. Trzynastego piękniejsze mam sny. Trzynastego. (…)

No właśnie, mamy grudzień i prawie wiosenną pogodę, droga jest prosta, o ile nie będziemy brać pod uwagę strat od morza do Tatr. Wiatr historii może zerwać kapelusze razem z głowami, gdyż wszystko zdarzyć się może, a wtedy świat będzie w różowym kolorze, a może nawet w czerwonym – w końcu to jedna z barw jak najbardziej narodowych.  Ktoś może za kimś zapłacze, ale mnie te łzy nie zasmucą, a potem będę miał piękne sny. Trzynastego.

Wczoraj grupa rekonstrukcyjna inscenizowała próbę internowania J. Kaczyńskiego, co nie spotkało się z dobrym przyjęciem wśród policjantów, którzy musieli stanąć twarzą w twarz z milicjantami. Na szczęście nie użyli pałek teleskopowych ani paralizatorów wobec „kolegów po fachu” choć rozejść też im się nie dawali, czekając na instrukcję z góry. A przecież wystarczyło otworzyć furtkę, zapukać do drzwi i spytać „Sienkiewiczem” prezesie, prać?
Dziś w tym samym miejscu rolnicy rozsypali kapustę i buraki, choć powinni gnojówkę wylać, no ale okolicznych mieszkańców i tak żal.
Te wydarzenia dowodzą, że naród wie, komu zawdzięcza to, co od lat dzieje się w Polsce. Naród wykazuje anielską cierpliwość, ale każda cierpliwość kiedyś się przecież kończy i przychodzi dzień oczyszczenia, albo nawet noc.
A potem zbiorowy grób i zamknięcie kolejnego rozdziału historii.
I tak w koło Macieju, bo ten naród i przed szkodą i po szkodzie głupi.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6), Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz pisze:

  Jeszcze brakuje truchła jakiegoś sierściucha

 2. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Lepiej, gdyby spalili kukłę kaczora.

 3. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Oczywiście szkoda kota, ale leżą na drogach rozjeżdżone. Pozbierać i myk za sztachety

 4. Kfiatushek pisze:

  Ja tam widziałam jajka, ziemniaki i świnię. Bezjajeczny Kartofel to świnia! Hasło doskonale odzwierciedlające przymioty Wuca.

 5. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Gdzie pochowają Dziwisza?
  Gdzie pochowają Jarusia?
  Gdzie on chowa koty?
  Czy na Wawelu można pochować kogoś z kotem?

Dodaj komentarz