Do fejsbukowiczów słów kilka

Szanowni,

Moją opinię na temat tzw. mediów społecznościowych wyrażałem wielokrotnie, a w szczególności o fejsbuku, którego organicznie wręcz nie znoszę z wielu powodów, więc nie będę się powtarzał.

Mimo powyższego zdaję sobie sprawę, że wiele osób używa tego narzędzia do różnych celów i dopuszczam możliwość, że niektórzy robią to świadomie i odnoszą z tego pewne korzyści, nie bacząc na fakt, że całą śmietankę spija pan Zuckerberg i wcale nie jestem pewien, czy to produkt koszerny.

A skoro tak, to pomyślałem sobie, że ja też mógłbym na tym skorzystać, usprawiedliwiając się przed samym sobą dobrem publicznym, które jak wiadomo, legło u podstaw powołania do życia tego portalu. Co prawda nie mam pewności, czy dobro, obiektywnie rzecz biorąc, może lec u podstawy czegoś takiego, szczególnie publiczne, no ale przyjmijmy dla uspokojenia sumień, że może jak najbardziej i uznajmy, że jest to bardzo krzepiąca refleksja.

Tak więc jeśli ktoś posiada tego fesjbuka i grono przyjaciół, z którymi chciałby się tam podzielić informacją na temat istnienia forum pantryjota.pl, otrzymuje niniejszym moją zgodę na działania tego typu. Proszę tylko przy ewentualnym cytowaniu zamieszczanych tutaj materiałów o podawanie źródła cytatu, czyli adresu forum.

Oczywiście niech sobie fejsbuk za wiele nie wyobraża, bo ja swojego zdania o nim nie zmienię nawet wówczas, gdy stanę się dzięki takim działaniom sławny i bogaty. Albo i na odwrót, co niekoniecznie na jedno zawsze wychodzi. Osobiście wolałbym jednak to drugie, bo na sławie specjalnie mi nie zależy.

To tyle, co miałem do zakomunikowania w tytułowej kwestii i niech każdy we własnym sumieniu rozsądzi, czy weźmie udział w akcji promowania Pantryjoty na FB.

Pantryjota

A dla tych, którzy chcieliby nieco więcej dowiedzieć się o moim stosunku do FB, bo jeszcze go nie znają, przygotowałem link na jedno z moich ostatnich wcieleń, gdzie tuż przed zmianami na salonie zamieściłem notkę na ten temat:
http://skrzydelko.salon24.pl/742935,rozterki-rodactwa-czyli-fejsbukowe-byc-albo-nie-byc

Gdyby ktoś potrzebował dodatkowej zachęty, to proszę bardzo, oto jak wygląda ten blog, oczywiście porzucony definitywnie, jak wszystkie inne :

Bombastic———

Kiedyś było tam więcej notek, ale osobiście większość usunąłem, choć oczywiście wszystkie zarchiwizowałem. Dodam jeszcze, że zdjęcie w tle jest oczywiście mojego autorstwa i przedstawia obrazek rodzajowy z miasta Połczyn, znanego poniemieckiego kurortu, który obecnie jakby trochę podupadł, o czym zresztą pisałem w wielu relacjach z sanatorium w swoim czasie.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Ważne komunikaty (12)
 1. Avatar konkluzja pisze:

  O FB mam równie negatywną opinię jak Ty, ale chciałam się przekonać na własnej skórze, czym jest salon w nowej odsłonie, więc założyłam sobie fejsbukowe fikcyjne konto – nie mam prywatności na sprzedaż, więc nawet przez moment nie myślałam o tym, by założyć konto autentyczne. Zatem na moją pomoc w promocji na FB raczej liczyć nie możesz, bo właśnie FB uziemił moje fikcyjne konto :(.

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  konkluzja,

  Czytałem, że konta muszą być zweryfikowane poprzez podanie wymiarów i innych namiarów, ale nie wiem czy to prawda.

 3. Avatar konkluzja pisze:

  Pantryjota,

  Chcesz wiedzieć, jak wygląda uwierzytelnianie na FB? Instrukcja jest bardzo szczegółowa :))).

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  konkluzja,

  I ludzie na to idą?
  Zanika mi coraz bardziej wiara w rozum..

 5. Avatar konkluzja pisze:

  Pantryjota,

  Nie wiem, czy ludzie na to idą. Ja dziś z nudów zajrzałam na FB i jakoś zdołałam się uwierzytelnić, odzyskując dostęp do konta i swoich komentarzy :). Teraz zatem mogę zarekomendować tam Twój portal, co oczywiście czynię :).

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  konkluzja,

  A tym oknie to kto?

 7. Avatar konkluzja pisze:

  Nie wiem kto jest w tym oknie, ale awatar wskazuje na drugą autorską siłę Twojego portalu :). Taki widok mi się wyświetlił i zescreenował :).

 8. Pantryjota Pantryjota pisze:

  konkluzja,

  No tak, to ona ani chybi :))

 9. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Opublikowałam i … jestem z tego dumna :)))))

 10. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Ale co, bo przecież nie nowy wpis..

 11. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Przepraszamy, ta strona jest niedostępna
  Kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta

  Chyba mnie ten fejsbuk jednak nie lubi :((

 12. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  I na grupie Nowoczesnej Krk
  https://www.facebook.com/groups/999606686764106/?fref=ts

 13. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Tutaj z kolei dostęp tylko dla nowoczesnych, a ja jestem staroświecki.
  Ale dziękuję bardzo.

 14. Avatar Eva70 pisze:

  Pantryjota,

  Ja również okazałam się dla Nowoczwsnych zbyt staroświecka. 🙂

  Krakowiankę Jedną z rudym kotkiem mogłam wprawdzie zobaczyć, ale już „polubić” okazało się, że nie mogę – nawet kotka! 🙂

 15. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Eva70,

  Ten cały fejsbuk to moim zdaniem jedna wielka ściema i porażka.

Dodaj komentarz