Zawierzam Polskę Bobru

Ja, niżej podpisany, niniejszym oświadczam, że idąc drogą wytyczoną przez nasze elity, postanowiłem zawierzyć naszą ojczyznę Bobru, temu bobru:

Inaczej mówiąc, zawierzam ją sobie, gdyż nic mnie przed tym powstrzymać nie może, no może oprócz kolejnego ataku rwy.

Oczywistą inspiracją tego aktu strzelistego było wystąpienie przebranego za premiera bankiera w gnieździe oszołomstwa:

http://www.gazetagazeta.com/2018/07/koniec-panstwa-swieckiego-morawiecki-zawierza-kraj-czarnej-madonnie-i-rydzykowi/

Jednocześnie i przy okazji oświadczam, że niecałe półtora miesiąca przed krwawym grudniem 1970 byłem w Stoczni Gdańskiej i oczekuję, że pojawi się w związku z tym stosowna tabliczka w tym świętym miejscu. Jeśli zaś chodzi o prezesa, to sugeruję, aby upamiętniono również jego pobyt w barze mlecznym na ulicy Słowackiego w W-wie, gdzie kiedyś miałem szczęście go spotkać, choć już nie pamiętam co zamówił. Na placu Wilsona obok kina Wisła był kiedyś publiczny szalet i z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że prezes też coś tam załatwiał, bo nie zawsze mógł zdążyć do domu za potrzebą, więc i tam można by wmurować coś ładnego, np. akt erekcyjny, o ile są jakieś nowe plany wobec tych pomieszczeń.

Czekam również z utęsknieniem na pojawienie się spinek do mankietów z wizerunkiem obu braci dla osób oburęcznych i z wizerunkiem  samego prezesa, dla tych nieszczęśników, którzy posiadają tylko jedną rękę. A co do braku kończyn, to mój szwagier właśnie wrócił ze szpitala, gdzie leżał na sali z gościem, który cieszył się z niewielkiego udaru, który właśnie przeszedł, bo liczy na to, że dzięki temu ZUS wreszcie przyzna mu stałą rentę. Brak obu nóg nie jest bowiem dla tej instytucji wystarczającym powodem i musi ją co jakiś czas odnawiać. Mojemu bratu ciotecznemu, który jest bardzo poważnie chory na serc i wg. opinii największych, profesorskich autorytetów w dziedzinie kardiologii nie nadaje się do żadnej pracy, ZUS renty w ogóle przyznać nie myśli i sprawa od roku jest w sądzie.

A tak w ogóle, to już tylko tydzień dzieli mnie od wizyty u neuroortopedy, więc niedługo będę wiedział, jaka przyszłość mnie czeka. Skontaktowałem się również z żoną kumpla, która 40 lat pracowała w firmie o nazwie Stocer jako pielęgniarka, w tym 3o lat na sali operacyjnej i okazuje się, że  właśnie przeszła na emeryturę, która wynosi 1800zł. Imaginujecie sobie? 30 lat na najbardziej odpowiedzialnym odcinku jaki można sobie wyobrazić, wyższe studia w zawodzie i taka jałmużna? Byłaby o 500 zł wyższa, gdyby nie fakt, że PiS zmienił przepisy i obecnie nie liczy się  już 10 najlepszych pod względem zarobków lat, tylko wyciąga średnią z całego okresu zatrudnienia.

Co czeka Polskę, gdy nadal rządził będzie PiS to wie chyba każdy, więc rozwodzić się nad tym nie będę.

Do następnego razu.

Pantryjota

P.S:

Alternatywnie może być ten Bóbr, autorstwa naszej koleżanki:

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Avatar Wito pisze:

  W całkiem niezłej książce „21 polskich grzechów głównych” jest rozdział poświęcony tzw. państwu wyrodnemu, oczywiście państwu polskiemu (czy to się przypadkiem nie pisze z wielkiej litery?)
  Przykładów na tę wyrodność oczywiście są tysiące. Ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że jeszcze kilka lat rządów pisowskiej mafii i o zwyrodnieniu państwa będą sporo mogli powiedzieć wszyscy obywatele, oczywiście poza tymi należącymi do pisowskiego establishmentu oraz najbardziej zagorzałymi wyznawcami.
  Zatem oczywiście zawierzenie Polski bobru, temu bobru to chyba jedyna opcja. Choć nie, uważam, że należy jeszcze rozważyć zawierzenie Polski Latającemu Potworowi Spaghetti.

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Wito,

  Bez dwóch zdań i dlatego cała nadzieja w Bobrze.

 3. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Wito,

  Uważaj Wito, bo pozwą i skażą za obrazę państwa polskiego przez duże P. Spróbuję odnaleźć tę ksiażkę, bo nie czytałam .
  Ja bym jeszcze dodała zawierzenie matce -boskiej- rurowej -odkurzaczowej.

  Pantryjota,
  Pantryjoto, szalety to strzał w dziesiątkę, tylko czy ten akt mógł być erekcyjny? 🙂

  Właśnie słyszę w TV, że chłopcy z Solidarności robią dobrze władzy (w domyśle Jarkowi)- co na to nasz święty kościół katolicki- widzi i nie grzmi???

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Pewnie można wyobrazić sobie akt erekcyjny bez erekcji, ale to marna sztuka.

  https://tvnwarszawa.tvn24.pl/komentarze,16670,12.html

 5. Avatar Kfiatushek pisze:

  Bóbr jest chyba lepszym wyborem. Jakoś opieka Miriam i Jehoszuy na dobre Polsce nie wychodzi. Wiadomo… Izrael.

Dodaj komentarz