Będzie dobrze

To mówię ja, a w mojej racji upewnia mnie to, co się wyrabia w prawicowych czeluściach internetu. Oczywiście nie będę podawał adresów, na której zajrzałem, ale nazwać skowytem to, co tam się wyrabia to jak stwierdzić, że bezzębny wuc fałszował śpiewając hymn. Otóż prawicowy internet rano uczepił się dających dobry wynik pisu wyników z 25% komisji. Pieprzył Ziemkiewicz, pieprzyli anonimowi „specjaliści”.  Potem, gdy utrata władzy i stołków przez pismanów stawała się z każdym kwadransem coraz trudniejsza do wyparcia, zaczęło się nawalanie w klawiatury. Nie ma oczywiście co cytować – to co bezzębny jazgotał podczas swoich wieców, teraz jego wyznawcy powtarzali, tylko wulgarniej.

Wiem, że kohabitacja z Dudą będzie trudna. Ale liczba korzystnych zmian, które dokonają się i bez jego udziału, jest naprawdę długa:

– zmiana personalna w Ministerstwie Sprawiedliwości dość szybko przywróci normalność w sądach

– odblokowanie środków unijnych

– koniec z kolesiowskim rozdawaniem kasy zaprzyjaźnionym samorządom

– rozwiązanie stosunku pracy z Obajtkiem i setkami innych pisowskich fanów koryta znanych z braku jakichkolwiek kompetencji

– zmiany w TVP, żegnamy Cholecką, Adamczyka, Kłeczka i innych siewców nienawistnych bzdur

– wywalenie Czarnka i koniec z patologiami w szkołach, kurator Nowak pakuje się i udaje w siną dal.

– zatrzymanie szaleństwa pod tytułem Centralny Port Komunikacyjny

– zatrzymanie rabunku drewna w lasach

– o ile dobrze rozumiem – odpolitycznienie KRS

– koniec z finansowaniem szemranych organizacji ze środków MEN albo Ministerstwa Kultury

– normalizacja stosunków z UE

Mimo że patologia potrwa jeszcze trochę w TK i NBP, to i tak uważam, że lista pozytywnych zmian jest bardzo długa, a na pewno nie wspomniałem o wszystkim.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Pantryjota pisze:

  Nie wspomniałeś o armii. Swoją drogą ciekaw jestem, kto mógłby zastąpić Błaszczaka. Może Sikorski, jeśli nie obejmie teki MSZ.

 2. Wito pisze:

  Nie wspomniałem o armii, bo tam jednak sporo zależy też od Dudy. Natomiast jakoś z opóźnieniem przyszło mi do głowy, że zmiany dotrą też do policji, ale nie wiem, ile czasu musi minąć, aż ta formacja pozbędzie się odium politycznych służalców. Mam nadzieję, że skończą się szopki pod pomnikiem smoleńskim i pewnym szkaradnym domem na Żoliborzu.

 3. ViC-Thor pisze:

  Wito,

  rozwiązanie stosunku pracy z Obajtkiem i setkami innych pisowskich fanów koryta znanych z braku jakichkolwiek kompetencji””

  Ale kiedy???

  Najbardziej oczekuję odejścia Świrskiego… co podobno nie będzie łatwe…

 4. ViC-Thor pisze:

  Wito,

  że zmiany dotrą też do policji, ale nie wiem, ile czasu musi minąć, aż ta formacja pozbędzie się odium politycznych służalców. „”

  Całe lata muszą przeminąć, więcej niż jedną kadencja.

 5. ViC-Thor pisze:

  Pieprzył Ziemkiewicz,””
  Jak zwykle, bawi mnie ten ziemniak- gdy widzę że on wg siebie jest jakimś guru… A obnaża swoją ignorancję,
  Najbardziej zabawny jest dla mnie gdy pieprzy.. o tym że Polacy pochodzą od 'Sarmatów’…. :DD.
  Tak to jest gdy ktoś się oderwał siłą od pługa… A wziął za klawiaturę… :)))

 6. Pantryjota pisze:

  W wieczorze wyborczym w TVP wziął udział obecny właściciel Salonu24, który jak wiadomo hojnie wspierany jest zleceniami reklamowymi instytucji PiS. To świetny przykład na to, jak można zniszczyć coś, co kiedyś miało jakiś sens, a obecnie jest tylko tubą reklamową.

 7. Pantryjota pisze:

  Krzysztof Kwiatkowski poinformował w TOK FM, że zgłaszają się do niego osoby, które chcą zeznawać przed senacką komisją badającą rosyjskie wpływy. Jak podkreślił senator niezależny, są to ludzie związani obecnie z instytucjami publicznymi. – Wszyscy pamiętamy przypowieść o synu marnotrawnym. Jeśli ktoś chce ujawnić prawdę z życzliwością, to ją przyjmiemy – mówił.

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,30314413,sygnalisci-chca-ujawniac-naduzycia-pis-u-sygnaly-ze-strony.html#s=BoxOpImg8

 8. Pantryjota pisze:

  Mamy informacje z całej Polski, że są w tej chwili prowadzone działania, które zmierzają do wyprowadzenia majątku i uszczuplenia majątku Skarbu Państwa – poinformowała Urszula Pasławska z PSL. Zapowiedziała, że zwróci się do leśników z prośbą, by nie podpisywali teraz długotrwałych umów.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30314370,nominaci-pis-wyprowadzaja-pieniadze-z-instytucji-mamy-informacje.html#do_w=46&do_v=1007&do_st=RS&do_sid=1481&do_a=1481&s=BoxNewsImg1&do_upid=1007_ti&do_utid=30314370&do_uvid=1697624687637

Dodaj komentarz