Pomniki

Za Joemonsterem i WIkipedią przedstawiam tu wybór najciekawszych pomników – zdjęcia są nieco przykrojone i skompresowane, aby nie zajmować cennej przestrzeni serwerowej, ale to chyba bez znaczenia, bo opierająca się krytyce i komentarzom ich wartość artystyczna i estetyczna, świadcząca o wybitnym znawstwie i wyrafinowaniu twórców, inwestorów i odsłaniających  nie budzi najmniejszych wątpliwości. Wyróżnia się chyba tylko jedno zdjęcie – to z dziećmi. Aha, to, które przypomina Terminatora, przedstawia pomnik nieznajdujący się w Polsce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz pisze:

  Szkoda, że te „cuda” zostaną ….hehehe obalone. Pokruszony beton i kamień akurat będzie dobrze konweniował jako tworzywo na gminną drogę.

 2. Pantryjota pisze:

  Dawno temu widziałem podobne zestawienie, ale było w nim o wiele więcej koszmarów, które spokojnie mogą zakłócić sen o ile komuś się przyśnią.

 3. Wito pisze:

  Pantryjota,

  Nie dość się postarałem?

 4. Pantryjota pisze:

  Wito,

  Nie rozpatrywałbym tego w takich kategoriach. Ale warto wiedzieć, że tylko w Krakowie jest 27( dwadzieścia siedem) pomników tego kogoś.

 5. Pantryjota pisze:

  Fajny jest ten komentarz do jednego z pomników:

  Superbohater. Pomnik papieża we Wronkach stał tylko miesiąc, do momentu wichury, która zniszczyła posąg.

  Ks. Maciej Kubiak, proboszcz tamtejszej parafii nie widzi sensu renowacji pomnika. Poznańskiej Gazecie Wyborczej mówił: „Pomnik był zwykłym odlewem z masy plastycznej, spadła z niego głowa i połamał się pastorał. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu tego kleić.”

  Też uważam, że nie ma sensu kleić papieża z plastiku:)
  Chyba, że jako zabawkę do klejenia z serii „Mały modelarz”

Dodaj komentarz