Wpis powitalny-lektura obowiązkowa

Już jako dziecko trafiałem w punkt

Dzieckiem będąc, też trafiałem w punkt ( foto „Świat Młodych” )

Szanowni Państwo,

Serdecznie witam na niezależnym forum dyskusyjnym Pantryjoty – projekcie powstałym w mojej głowie, który zmaterializował się tuż po północy 1.04.2014  i nie jest to żart primaaprilisowy, a wręcz przeciwnie.

Oświadczam, że strona www.pantryjota.pl jest moją wyłączną własnością i że jest to oficjalnie zarejestrowana domena internetowa, zainstalowana na komercyjnym, polskim serwerze.  Zwracam przy okazji uwagę na fakt, że nazwa portalu, będąca jednocześnie moim nickiem, jest absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna w skali światowej. Inaczej mówiąc, Pantryjota to wyłącznie ja, ze wszelkimi tego faktu konsekwencjami.

Informuję, że projekt i koncepcja funkcjonowania portalu jest w całości mojego autorstwa, w tym również szata graficzna, a ponieważ nie jestem grafikiem, to efekt  być może nie zachwyca, ale mnie się podoba i co najważniejsze, spełnia swoją rolę. Bowiem główne założenie było takie, żeby  stworzyć coś maksymalnie funkcjonalnego przy zminimalizowaniu kosztów i sądzę, że to się udało.

Ten wpis chciałem poświęcić istotnym kwestiom organizacyjno-technicznym i formalnym. Jest on podzielony na kilka części, z których każda obejmuje określony zakres tematyczny. To co prawda dość długa lektura, ale moim obowiązkiem jest jak najlepiej określić zasady działania portalu, aby osoby zainteresowane uczestnictwem w moim projekcie widziały co je czeka i jakie reguły tutaj obowiązują. Napisałem w tytule, że jest to „lektura obowiązkowa” i choć oczywiście nakazać czytania nikomu nie mogę, to zdecydowanie rekomenduję zapoznanie się z tym materiałem, szczególnie tym osobom, które chciałyby zarejestrować się na forum i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach.

Część 1 – informacje podstawowe:

Przede wszystkim informuję, że aby móc komentować i w dalszym etapie zamieszczać własne wpisy na mojej stronie, trzeba zarejestrować się na forum, a procedura rejestracyjna opisana jest tutaj:

https://pantryjota.pl/rejestracja/#wrapper

Rejestracja konta użytkownika wiąże się z koniecznością zaakceptowania Regulaminu Forum dostępnego tutaj:

https://pantryjota.pl/regulamin/#wrapper

którego naruszenie będzie skutkowało ostrzeżeniem, a w przypadku recydywy zablokowaniem użytkownika i w dalszej kolejności definitywnym usunięciem konta.

Uwaga! Aby korzystać z serwisu pantryjota.pl. należy również zaakceptować „politykę cookies”, o której informuje czarny pasek na górze strony, pojawiający się przy pierwszym na nią wejściu. Jeśli go wyłączymy, to nie będzie już więcej widoczny, aż do czasu wyczyszczenia pamięci przeglądarki.

Po zalogowaniu się przy pomocy nicka i hasła należy kliknąć w napis Pantryjota.pl umieszczony w pasku na górze strony, a następnie w „kokpit” i wówczas pojawi się panel zarządzania kontem, którego widok zależy od przyznanego użytkownikowi statusu.

Zaznaczenie pola „remember me” w trakcie logowania powoduje, że po opuszczeniu strony, a nawet po wyłączeniu komputera, serwer będzie pamiętał użytkownika i po powrocie dana osoba nadal będzie zalogowana. Jeśli więc chcemy, aby taka sytuacja nie miała miejsca, należy użyć funkcji 'wyloguj mnie” która dostępna jest w czarnym pasku  na górze strony, po najechaniu myszką na nick użytkownika.

Po zalogowaniu otrzymacie Państwo na początek jedynie możliwość dodawania własnych komentarzy do już opublikowanych wpisów i ich usuwania, czyli status Subskrybenta. Taki użytkownik ma najmniejsze uprawnienia i m.innymi nie posiada dostępu do biblioteki mediów forum.

Osoba określona jako Współpracownik może dodawać własne wpisy, ale każdy będzie wymagał moderacji. W celu wysłania notki do przeglądu należy kliknąć pole umieszczone w bocznym pasku panelu edycji wpisu. Po akceptacji przez admina, wpis zostanie opublikowany i będzie widoczny na stronie.

Autor  ma wszystkie uprawnienia współpracownika, ale sam decyduje o ukazaniu się własnego wpisu na forum, co odbywa się poprzez kliknięcia pola „opublikuj” w panelu edycji wpisu. Dodatkowo posiada dostęp do biblioteki mediów (wspólnej dla wszystkich użytkowników) oraz ma więcej opcji edycji własnego konta, np. może dodać wyróżniający go avatar i opis, który widoczny będzie tutaj:

https://pantryjota.pl/autorzy/#wrapper

Redaktor posiada szerokie uprawnienia, łącznie z możliwością usuwania wszystkich pojawiających się na forum notatek i komentarzy. Póki co nie przewiduję nadawania uprawnień większych niż przypisane do statusu Autora, ale to może się w przyszłości zmienić,  jeśli forum się rozwinie i nie będę już w stanie sam wszystkiego ogarniać.

Statusu Admina chyba nie muszę wyjaśniać, gdyż taką funkcję przyznaję tutaj wyłącznie sobie i nikt oprócz mnie nie może używać tego  podpisu.

Uwaga! Każda zmiana uprawnień na wyższe wymagać będzie mojej akceptacji i jeśli ktoś zechce zmienić swój status, powinien wysłać do mnie prośbę w tej sprawie korzystając z formularza kontaktowego, lub skontaktować się w inny sposób, jeśli nasze relacje na to pozwalają.

Być może powyższe zasady i narzucone odgórnie ograniczenia mogą wydać się niektórym nadmiernym asekuranctwem, ale zdecydowanie wolę prowadzić elitarny klub dyskusyjny, niż „saloon” z wyszynkiem tanich alkoholi, serwowanych do podłej golonki. Oczywiście moi dawniejsi fani i komentatorzy których cenię (oraz niektóre koleżanki) mogą liczyć na szczególne przywileje (np. na przyznanie „od ręki” statusu Autora), o ile poinformują mnie o chęci zaistnienia na portalu przy użyciu wcześniej wykorzystywanych kanałów,  lub formularza kontaktowego.

Informuję, że forum opiera się na popularnym na całym świecie formacie WordPress i posiada te jego funkcjonalności, które zdecydowałem się zainstalować na stronie + wiele dodatkowych, opracowanych na zamówienie. Oczywiście wiążą się z tym również pewne ograniczenia systemowe, związane z adaptowaniem istniejącej platformy do własnych celów, gdyż w moim przypadku nie wchodziło w grę tworzenie portalu od podstaw, choćby z uwagi na koszty finansowe takiego przedsięwzięcia. Dlatego np. istnieje wspólna biblioteka mediów dla wszystkich autorów, co oznacza, że każde dodane do biblioteki zdjęcie jest widoczne dla wszystkich osób o tym statusie – również takie, które nie zostało wykorzystane w notce, albo które zostało wykorzystane w charakterze avatara.

Warto zwrócić uwagę na dość rozbudowany edytor tekstowy, z którego można korzystać przy tworzeniu własnych wpisów, ale można również wklejać teksty przygotowane wcześniej w edytorze zewnętrznym, co zapewne  dla wielu użytkowników będzie najwygodniejszą opcją.

Więcej informacji na temat technicznych aspektów obsługi panelu użytkownika zawarłem tutaj:

https://pantryjota.pl/informacje-administracyjne/

Kilka uwag na temat cenzury, zwanej także moderacją :

Wbrew opiniom zwolenników puszczania wszystkiego na żywioł uważam, że każde poważne forum dyskusyjne powinno być uważnie i mądrze moderowane. Przy czym owa moderacja nie powinna polegać na „wycinaniu” wpisów, które są niezgodne z „linią programową” właściciela portalu, tylko winna służyć eliminacji chamstwa, wulgarności i oczywiście treści niezgodnych w prawem. Jeśli mówimy o forum z poważniejszymi ambicjami, to takie miejsce powinno być wolne od patologii które wymieniłem, ale otwarte na dyskusję na wielu płaszczyznach. I tak sobie właśnie wyobrażam działanie tego portalu.

Założenia „ideowe” i obsługa panelu dyskusyjnego:

Przybliżę teraz Państwu moją koncepcję tego forum, nad którą dość długo myślałem, bo założenie było takie, żeby stworzyć coś bardziej ambitnego niż zwykły blog. Oczywiście koncepcja to jedno, a potem jeszcze trzeba ją dostosować do możliwości technicznych, no i ubrać w jakąś szatę graficzną. Zdecydowałem, że strona ma być jak najbardziej przejrzysta i funkcjonalna, bez zbędnych „wodotrysków”. Podzieliłem więc forum na 12 ponumerowanych zakładek tematycznych, w obrębie których będziecie mogli Państwo się poruszać, wybierając interesujące Was tematy. Wszystkie zakładki widoczne są od razu po zalogowaniu się na stronę, co bardzo ułatwia odnalezienie tematów, które nas interesują. Format „zakładkowy” wydaje mi się dość dobrym pomysłem, jeśli chodzi o czytelność i uporządkowanie forum, bo nic tak nie zniechęca, jak panujący w takich miejscach chaos.

Obsługa strony jest bardzo prosta :

Po najechaniu myszką na daną zakładkę otwiera się jej dodatkowy opis, a po kliknięciu w polu zakładki otwiera się panel dyskusji, z uszeregowanymi w porządku chronologicznym wpisami. Poniżej zakładek, z lewej strony, widocznych jest dziesięć tytułów ostatnio zamieszczonych notatek z informacją, do której grupy tematycznej należą i kto jest ich autorem. W celu obejrzenia wszystkich notek danego autora, wystarczy kliknąć na nick, który widoczny jest np. przy komentarzach. Wtedy pojawi się okno jego wszystkich publikacji i jeśli jest ich więcej niż mieści się w jednej odsłonie, to po przewinięciu w dół można przemieszczać się do starszych wpisów, klikając na pojawiające się numery stron.

W oddzielnym pasku po prawej stronie na samej górze znajduje się  wyszukiwarka, w której można np. odnaleźć po nicku osoby tu piszące, oraz dowolną treść, jaka będzie zapisana na moim serwerze. Niżej umieściłem panel logowania, a następnie pokazane jest 20 najnowszych komentarzy zamieszczonych na forum, potem 10 najpopularniejszych notek, a na samym dole lista autorów publikujących na forum, uszeregowana wg ilości zamieszczonych przez nich wpisów. Pod spodem jest jeszcze link na moje konto na YouTube, gdzie czasem coś zamieszczam, ale raczej sporadycznie.

Po otwarciu danego wpisu (notki) pasek boczny zmienia wygląd w ten sposób, że na górze pojawia się dodatkowa ramka z 5 ostatnimi wpisami autora, a pozostałe pola przesuwają się nieco w dół, nie zmieniając swojej kolejności.

Po przewinięciu strony na sam dół, w tzw. stopce, umieściłem linki do spisu autorów, regulaminu,  formularza kontaktowego i kilka informacji o mnie. Dodałem również pole „wsparcie” przeznaczone dla osób, które uznają, że warto mnie wspierać w moich działaniach. Funkcjonuje tam również licznik odwiedzin, który zlicza jedynie „unikalnych” użytkowników i nie uwzględnia logowań administratora. Widać również jak długo funkcjonuje witryna i ilu jest użytkowników „on line”.

Teraz kilka słów o zakładkach:

W zasadzie opisy umieszczone przy każdej z nich jednoznacznie określają zakres tematyczny, które dana zakładka obejmuje, więc teraz tylko kilka uwag dodatkowych:

W zakładce numer 1  umieściłem 2 wpisy. Wpis pod tytułem „Pantryjota.pl-koniecznie przeczytaj przed rejestracją” to  „skondensowane” informacje na temat portalu,  przeznaczone dla osób  odwiedzające to miejsce po raz pierwszy. Drugi, czyli ten, który teraz Państwo czytacie,  pojawił się na forum w dniu jego debiutu i został potem kilka razy przeredagowany, przy okazji kolejnych modernizacji strony. Data ostatniej modyfikacji znajduje się na samym dole wpisu.

Zakładka nr 12 to miejsce, w którym publikuję istotne informacje dotyczące działania forum, w tym wyjaśnienia kwestii technicznych. Wszelkie wpisy z sugestiami dotyczącymi funkcjonowania portalu proszę zamieszczać właśnie tutaj. Oczywiście chętnie wysłucham Państwa opinii o mojej stronie,  ale przesadna i niczym nieuzasadniona krytyka może mnie załamać, więc proszę o pewną powściągliwość w tym zakresie.

Jeśli chodzi o zakładkę nr 7, to jak sama nazwa wskazuje, przeznaczyłem ją dla osób, które udzielały się kiedyś na portalu Salon24.pl (gdzie sam również debiutowałem w roku 2012) i które miałyby ochotę zaistnieć w miejscu o trochę innych ambicjach i zdecydowanie innych relacjach między administracją, a użytkownikami.

Ponieważ zdaję sobie sprawę, że moje propozycje nie obejmują wszystkich zagadnień o których okazjonalnie będziecie mieli Państwo ochotę rozmawiać,  stworzyłem również zakładkę nr 8 ( Misz-masz), której tytuł mówi sam za siebie. Do tej zakładki będą również domyślnie trafiały te wszystkie wpisy, których autor przy ich publikacji nie przyporządkował do określonej kategorii. Oczywiście w każdej chwili można zmienić „umiejscowienie” notatki, korzystając z własnego panelu administracyjnego.

Być może w przyszłości wprowadzę na forum jakieś dodatkowe funkcjonalności, ale uważam, że to co już udało się zainstalować, powinno w zupełności wystarczyć, aby portal mógł  sprawnie funkcjonować w sieci i spełniać rolę, dla jakiej go powołałem.

Niechciane tematy

Przede wszystkim chciałbym prosić o nieprzenoszenie na moje forum ewentualnych osobistych animozji, które mogą pojawiać się między piszącymi i komentującymi. Niedopuszczalne będą wszelkie insynuacje i „przysrywanki” dotyczące przynależności partyjnej, wyznawanej wiary, poziomu wykształcenia, narodowości itp. Komentarze powinny skupiać się na meritum notki i nie mogą służyć jako pole do wylewania pomyj na interlokutorów. Rezerwuję sobie prawo do kasowania szczególnie drastycznych wpisów, które nie będą spełniać tych warunków. Przy czym tutaj nie będzie żadnego „ukrywania” autorów i komentarzy i tym podobnej dziecinady. Zakładam, że w dyskusjach będą uczestniczyć dorosłe i odpowiedzialne za słowo osoby i jeśli czyjeś wpisy będą zaprzeczeniem tych założeń, to po prostu ktoś taki nie będzie tutaj mógł niczego publikować ani komentować.

Na zakończenie informuję, że nie przewiduję specjalnych akcji reklamujących działanie portalu.  Liczę głównie na aktywność starych znajomych i ich znajomych, czyli na tzw. pocztę pantoflową. Mam nadzieję, że moja błyskotliwa felietonistyka i Państwa współudział sprawią, że w tym miejscu będzie panowała sympatyczna i twórcza atmosfera, o którą dziś tak trudno i to nie tylko w świecie wirtualnym.

Tak mi dopomóż Bóbr.

Panryjota – już nie tylko bloger.

03.01.2019

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Forum Pantryjoty (1)
 1. pantryjota pisze:

  Celowo zadebiutowałem o tak późnej porze, żebym mógł oswoić się z moim własnym wpisem, zanim zostanę zasypany gratulacjami :))
  A teraz to już chyba pójdę spać.
  Do miłego.

  Wasz Pantryjota

 2. von Kattowitz pisze:

  Miło że forum już w wersji „produkcyjnej”. Pozdrawiam z Katowic. Będę tu częstym gościem a jak odwaga pozwoli to może i co kiedy napiszę innego niż komentarze

 3. pantryjota pisze:

  Witam i dziękuję za rejestrację.
  Jako pierwszemu komentującemu i po starej znajomości mogę od razu przyznać Panu status Autora.
  Wystarczy tylko, aby wyraził Pan taką wolę.
  Pozdrawiam

 4. von Kattowitz pisze:

  Dziękuję serdecznie, ale obawiam się, że moja wola i chęci to zbyt mało przy brakach warsztatowych. Krótko mówiąc – to, że ktoś potrafi coś powiedzieć to nie znaczy, że potrafi to składnie zapisać. Mimo tego jest mi miło. Jak mnie „wzmoże chętka” to z satysfakcją skorzystam z przyznanego statusu.

 5. teesa pisze:

  No to jestem – zarejestrowałam się na szybko i znikam. Wieczorkiem postaram się „udzielić” obficiej. 🙂
  Gratuluję przedsięwzięcia.

  A, awatar chcę mieć swój osobisty!!! Nie znalazłam możliwości, ale może za słabo penetrowałam. 🙂

 6. pantryjota pisze:

  Witaj, o piękna i mądra.
  Co do avatara, to wchodzisz w edycję swojego profilu, przewijasz nieco w dół i tam będzie możliwość dodania avatara. Wchodzisz w zakładkę „media” wgrywasz z dysku to co chcesz i następnie, gdy to już będzie wgrane w bibliotekę, możesz to ustawić jako avatar. Ale warto wiedzieć, że ta biblioteka mediów jest ogólnie dostępna dla wszystkich użytkowników, więc sama rozumiesz…
  Dziękuję za rejestrację i gratuluję – jesteś pierwszą kobietą, która zamieściła u mnie komentarz, choć nie pierwszą, która się zarejestrowała.
  Pozdrawiam serdecznie.

  P.

 7. pantryjota pisze:

  Bym zapomniał:
  Żeby móc ustawić własny avatar, trzeba chyba mieć status Autora, więc od razu Ci go przyznam na mały wyrost :))

 8. pantryjota pisze:

  Przesadna skromność bywa czasem nieznośna :))
  Jest Pan już Autorem i proszę się nie krępować.
  A że z autorami mam zwyczaj przechodzić na ty,
  więc jeśli to nie problem, to Pantryś jestem :))

 9. al pisze:

  Można mi mówic Al. „You can call me Al, jak to było u Paula Simona. My się skądś przecież znamy, z jakiegoś innego bloga.
  Miło, że Pan na swoim. Życzę powodzenia. Jeśli dochrapię się pozycji, to rubryka o sztuce szczególnie mnie interesuje.

  pozdr

  Al

 10. pantryjota pisze:

  Oczywiście Al, już się dochrapałeś :))
  Zobacz, jakie masz teraz możliwości.

 11. Mototurysta pisze:

  Witajcie Szanowni. Witaj i Ty, Nadredaktorze.

  Jakże miło: myśli podpisane znajomymi nickami już bez nieznośnej woni wciskającej się w nozdrza. Mmmmm, wiossssnaaaa 🙂 Witaj także Ty…
  Kwestie porządkowe trącają mi leciutko kultem samouwielbienia Szanownego, nie twierdzę jednak, że jest ono całkowicie bezzasadne 🙂

  Cieszę się. Będę zaglądał.

  PS Czy też słyszycie to dyszenie i nerwowego dreptania w miejscu? Zagłuszam starym dobrym Jethro Tull 🙂

 12. pantryjota pisze:

  Witaj,
  Możesz rozwinąć wątek związku między porządkiem a samouwielbieniem ?
  Czasem nie wystarczy tylko zaglądać, warto wnieść wkład.

  Pozdrawiam.

 13. Mototurysta pisze:

  Nie rozwinę, to jedynie ulotne odczucie. Nawet raczej niefortunnie dobrane słowo – w precyzji wyrażania myśli nie jestem bowiem nawet cieniem Gospodarza. Obiecuję się stosować i nie bałaganić. Kilka wkładów także myślę wnieść, dobre towarzystwo zawsze bywa inspirujące..

 14. pantryjota pisze:

  Ulotne odczucia czasem mówią więcej niż stałe.
  No to na wszelki wypadek od razu podwyższę Ci status, żebyś się w razie czego nie stresował małymi możliwościami.

 15. Mototurysta pisze:

  Lubisz siebie i nic w tym złego. Może ja trochę zazdroszczę 🙂 Za nagrodę zamiast bana za niezręczne ukłucie Gospodarza piękne Mu dzięki. Doceniam. Bardziej niż może się wydawać.

  PS Wysypał mi się komentarz w innym oknie. U Franciszka byłem. To chyba to znak z Nieba.

 16. Filipina pisze:

  Powodzenia na własnym „poletku”
  Pozdrawiam

 17. pantryjota pisze:

  Jak to się wysypał ?
  Tu nic takiego nie powinno się zdarzać.
  Ładna „biografia” ale gdzie avatar ?
  Teesa np. głównie dlatego się zalogowała, że może mieć avatar :))

 18. pantryjota pisze:

  Poletko pana Bobra :))
  Fajnie, że jesteś.
  To mnie być może zmobilizuje do dalszego ciągu powieści…

 19. Mototurysta pisze:

  Właśnie, avatara chciałem, już się witałem z gąską, ale Teesy już zajęty 🙂 Komentarz „odwiesiło”, może to kwestia przeglądarki. A może jednak sygnał z Niebiesiech. Niezbadane są drogi elektronów. I pakietów TCP/IP też.

 20. pantryjota pisze:

  Avatar Teesy jest w bibliotece mediów, ale nie sądzę, żeby była zachwycona, jeśli go wykorzystasz niecnie.
  Lepiej wstaw jakiś motor. Np chirurg który mnie w czwartek operował ma taką potężną Yamahę, ale nie zapamiętałem modelu. W każdym razie widziałem, jak podjeżdża pod szpital.

 21. Mototurysta pisze:

  Motocykl jest tylko środkiem, daje swobodę, radość z jazdy i nosi tam, gdzie na czterech kołach nie zawsze można. Budzi ciekawość, często tez sympatię, tubylców a i groźnie wyglądających służb. Właściwe cele to droga, ludzie, widoki. Właśnie, widoki!
  Lecę.

 22. pantryjota pisze:

  Dzięki, wpadaj, jak będzie Ci po drodze.

 23. szarosrebrzysta pisze:

  Witam Nadredaktora i Was, Szanowni!
  Cieszę się ogromnie, że wreszcie będę miała w jednym miejscu najulubieńszych, czyli Pantryjotę, Ojca Podgrzybka, Ruhlę (mistrzostwo świata!) oraz Orwocolora. Gratuluję ambitnego przedsięwzięcia i życzę dynamicznego rozwoju. To we własnym interesie, bo nic mi tak nie poprawia samopoczucia, jak czytanie w/w Autorów. A ponieważ teksty były znakomite, komentujący w większości byli tacy sami i czytanie ich wpisów było dodatkowym, wspaniałym bonusem. Pozdrawiam, idę pobobrować pod innymi zakładkami.
  P.S. Cieszę się bardzo, bardzo! Bardzo!

 24. szarosrebrzysta pisze:

  Jeżeli tą Yamahą jeździ doktor S., to na dodatek jest potężnym, znaczy się wspaniałym fachowcem. Reperował moja kuzynkę. Ze znakomitym skutkiem. Jaki ten świat mały!

 25. pantryjota pisze:

  Witam pierwszą osobę, w dodatku kobietę jak mniemam, o której nie wiem kim jest.
  To ekscytujące.

 26. pantryjota pisze:

  Nie, doktor F.
  Mogę pokazać, ale bez motoru.
  Był kiedyś ordynatorem, chyba w Poznaniu.
  Sympatyczne, duże chłopisko w zbliżonym do mojego wieku.
  Ale poprawiał sam po sobie u mnie.
  I znowu mam ogromnego krwiaka :((
  Też mógłbym pokazać, ale chyba lepiej nie.

 27. teesa pisze:

  Dzięki za wzniosłe powitanie i awans z automatu. 😉

  jesteś pierwszą kobietą, która zamieściła u mnie komentarz, choć nie pierwszą, która się zarejestrowała.

  A czy ja mam na imię Ewa, żeby się wpychać jako pierwsza? 😉

 28. szarosrebrzysta pisze:

  Czyli całkiem nie ten. Doktor. Współczuję i dmucham na krwiaka, ale z zamkniętymi oczami. No popatrz, nawet Pantryjotę można zaintrygować. Gapa jestem, powinnam wspomnieć, że pod nickiem szarosrebrzysta będzie czytać Zosia J-K.

 29. pantryjota pisze:

  Mnie bardzo łatwo zaintrygować, Zosiu.
  Np przed chwilą pokazał się komentarz Teesy, a już go nie ma…

 30. teesa pisze:

  przed chwilą pokazał się komentarz Teesy, a już go nie ma…

  Jak to „nie ma”??? Ja widzę. w drzewku jest, czyli pod tym Twoim komentarzem, którego dotyczy.

  Czy oni Ci coś zrobili z oczami we w tym szpitalu?

 31. pantryjota pisze:

  Aha, to pewnie chodzi o to 5-cio poziomowe zagnieżdżanie komentarzy.
  Może zmienię na 1 poziom ? :))
  Zrobili mi to co poprzednio i w dodatku w tym samym miejscu.

 32. Mototurysta pisze:

  Ta Yamaha doktora to, jak rozumiem, morze chromu, którego nie powstydziłaby się ekskluzywna łazienka? Jeśli tak, to mamy spory wybór: kilka „stars” (Drag-, Royal, V-) Warrior lub MT-01. Większość wygląda bardzo efektownie, hałasuje za dwóch, jednak zupełnie nie hamuje i nie skręca. Praca zawieszeń raczej wzbudza nudności niż połyka wyboje i wspomaga trzymanie kursu. Wspaniałe do lansu, idealne panaceum na kryzys wieku średniego. W turystyce upierdliwe dość. Gdyby np mój turystyczny pojazd miał występować w konkursie piękności, to musiałbym przykleić sztuczną brodę i wąsy by pozostać nierozpoznanym.

 33. pantryjota pisze:

  Póki co bardzo mnie wkurza szukanie gdzie jest mój komentarz.
  Może uda się to zmienić na wersję, która byał tam.
  Chodź znów Podpisano Odręcznie jak przyszła na Salon, to pomstowała że nie jest tam tak jak tu.

 34. pantryjota pisze:

  Może jutro też przyjedzie, to podejrzę co to za model. Ale specjalnie się nie błyszczał.
  Ale mam np koleżankę, która jeździ jeszcze większą Hondą.
  Może znajdę fotkę, to wkleję.

 35. teesa pisze:

  Mam nadzieję, że tym razem już bez fuszerki?

  Poziomy zostaw – zawsze to lepiej mieć blisko dany komentarz i odpowiedź „w temacie”, a nie szukać i kombinować, co poeta miał na myśli. 🙂

  Mógłbyś „za to” w ustawieniach zmniejszyć rozmiar czcionki, bo ta, co jest teraz, strasznie dużo miejsca zajmuje. Chyba że chodzi Ci o wersję taką bardziej dla … 😉 niesłyszących.

  No i szkoda, że nie ma pod okienkiem komentarza paska ze znacznikami – nie każdy je pamięta.

  Nie, żebym się czepiała, ale (zdaje się) dopuszczasz techniczne sugestie? 😉

 36. pantryjota pisze:

  To raczej moje słabości, niż fuszerka.
  Czcionkę mam ustawioną pod siebie, ale nawet jej nie ustawiałem.
  A co to jest pasek ze znacznikami ?

  A miejsce to Ty zajmujesz tymi spacjami bez potrzeby :))

 37. Mototurysta pisze:

  Teeso.

  Nawet pisząc w niby-banalnych sprawach funkcjonalności forum piszesz same mądre rzeczy. Myślę, że jedno to wiedzieć co zrobić a drugie jak, gdyż ustawień są pewnie setki i nie wszystkie dobrze opisane, wg zasady nie klikniesz – nie zobaczysz. Trudno Gospodarzowi przeklikać się przez wszystkie opcje bez tygodni prób i błędów. Tak czy tak, z pewnością będzie wdzięczny za sugestie. Ja w każdym razie jestem, bo mi z nimi po drodze 🙂

 38. pantryjota pisze:

  Od techniki to mam w zasadzie webmastera, ale akurat jest mocno zajęty na uczelni.
  Niemniej jednak nie wszystko da się zrobić, to już wiem. Tzn trzeba by pisać specjalne oprogramowanie do WordPress-a, bo to jest open-source, no ale to już poważniejsza sprawa. I tak cud, że udało się tak jak się udało, bo mi pasuje :))
  Ale nie wiem np czy można wstawiać zdjęcia bezpośrednio do komentarzy. Tzn z biblioteki mediów, a nie z sieci, poprzez linkowanie.

 39. pantryjota pisze:

  Ja mam taki pasek pod komentarzem:

  [Edytuj | Usuń | Moderacja | Spam]
  Odpowiedz

 40. teesa pisze:

  co to jest pasek ze znacznikami ?
  Pasek z tymi magicznymi mykami, którymi się robi cytat, kursywę, pogrubia, powiększa, wstawia w komentarz obrazki, itp. Się na to mówi „znaczniki HTML”. Pewnie to masz w ustawieniach, tylko nie zahaczyłeś. 🙂
  Skończyłam ze spacjami. 🙂

 41. teesa pisze:

  piszesz same
  Eee, ja cienka jestem. Trochę tylko „liznęłam” z konieczności. 🙂
  ustawień są pewnie setki
  Jasne. Jeśli wyrazi zainteresowanie, to zbadam możliwości. 🙂

 42. pantryjota pisze:

  Absolutnie nie ma czegoś takiego w odniesieniu do komentarzy. Nawet w specjalnej wtyczce do ich modyfikacji. Może można to zrobić z innego poziomu, ale na tym się nie znam. W tych ustawieniach które widzę w panelu adm. nie ma nawet żadnej możliwości zmiany czcionki.
  Ale np mój webmaster dodał zupełnie inny moduł edycji w oknie w którympiszesz notki. W oryginale był taki jak na salonie, czy np bez możlwości zmiany czcionki, cofania itp. O wiele uboższy niż ten, który jest teraz.

 43. teesa pisze:

  Trzeba wejść w „bebechy” i ustawić to, na co pozwalasz.

 44. pantryjota pisze:

  Wkurza mnie, że nie mogę napisać do wszystkich, tylko muszę pisać pod konkretnym komentarzem.
  Np teraz już bym chciał się pożegnać, bo i tak za długo siedzę z tym krwiakiem w pachwinie.

 45. teesa pisze:

  Możesz do wszystkich.
  Nie klikaj na „odpowiedz”, tylko pisz od razu w okienku na dole.

 46. teesa pisze:

  To dobrej nocy Wszystkim! 🙂

 47. pantryjota pisze:

  Jutro może coś pokombinuję, o ile zdrowie i wiedza pozwoli.
  Dzięki i dobranoc wszystkim.

 48. pantryjota pisze:

  O, faktycznie mogę do wszystkich :))
  Dziękuję za miło spędzony pierwszy dzień na moim portalu.
  Mam już 20 zalogowanych użytkowników, a liczę co najmniej na dwa razy tylu do końca tygodnia.
  A potem to już będzie z górki.
  Dobranoc, ale Państwo możecie oczywiście dalej sobie rozmawiać między sobą.
  Najwyżej coś potem usunę :))

 49. Mototurysta pisze:

  @pantryjota pisze:
  Najwyżej coś potem usunę :))

  UB-ek, co stoi tam gdzie ZOMO 🙂
  Dobrej nocy Państwu.

 50. pantryjota pisze:

  No widzisz, nic nie usunąłem :))
  Ale to dlatego, że póki co piszą sami znajomi.
  Miłego dnia.

 51. pantryjota pisze:

  Moi mili,
  Po jednym dniu mam już zarejestrowanych bez mała 20 użytkowników, oraz 300 odsłon strony, co wydaje się niezłym wynikiem. Jeśli macie fajnych znajomych, którzy mieliby ochotę tutaj podyskutować, to oczywiście zapraszajcie ich w moim imieniu.
  Wystarczy, że napiszą z czyjego są polecenia :))
  Ja ze swej strony też zaproszę kilka osób, które do tej pory nie pisały w takich miejscach i mam nadzieję, że ich to wciągnie, a mój portal za jakiś czas będzie wzorcem dla innych, jak należy prowadzić forum dyskusyjne w sieci.
  Tak mi dopomóż Bóbr

  Pantryjota – z wielkim krwiakiem, ale też pełen optymizmu.

 52. pantryjota pisze:

  I jeszcze jedno:
  Przypominam, że chęć zostania Autorem powinna być zgłoszona, bo nie chcę nikogo uszczęśliwiać na siłę.
  Czekam na pierwszą „cudzą” notkę, którą oczywiście potraktuje jak swoją, czyli z pełną atencją.

  Nadredaktor

 53. GarUS pisze:

  Będę zaglądał. Powodzenia 🙂

 54. pantryjota pisze:

  Wkurza mnie trochę to, że ostatni komentarz nie jest ostatni w oknie, no ale albo zakorzenianie, albo musi tak zostać.
  Chyba zrobię ankietę na ten temat.

 55. buggy_swires pisze:

  Dobry wieczór (albo jakoś tak),
  cieszę się bardzo, że wreszcie ruszył portal mojego ulubionego autora. Należę wprawdzie do „niemych czytaczy” (by PM), ale od czasu do czasu może mi przyjdzie chętka na skomentowanie czegoś. A może się pokuszę o napisanie paru historyjek o naszych zwierzakach – sztuk pięć; według starszeństwa – Gryzelda, kotka prawie maine coon, lat 13 i pół, przyleciała na emeryturę z NY, Odra, wyżeł niemiecki szorstkowłosy, Kocio, około 3 lat, z tzw. interwencji, Bryza, 7 miesięcy, wyżeł czeski fousek, Ruda, 6 miesięcy, wyżeł węgierski krótkowłosy, rodowodowy podrzutek.
  Serdeczne pozdrowienia dla osób, które przywędrowały tu z Wiadomokąd, a które też darzę dużą sympatią.

 56. BlogPM pisze:

  Dzien dobry.

  Musze sie oswoic. Mam wierszyk, ktora kategorie polecasz?

  PM

 57. Pantryjota pisze:

  Witaj,
  Coś mnie tknęło, żeby dziś wstać skoro świt :))
  Jeśli chodzi o własną notkę, to już spieszę zmienić Ci status, abyś mógł zostać oficjalnym autorem.
  A potem to już Twoja decyzja. Myślę, że wszystko zależy od tego, o czym jest ten wierszyk.
  Pozdrawiam.

  P.

 58. Pantryjota pisze:

  BlogPM,

  No już. Klikając w stopcie link Autorzy możesz tam zobaczyć siebie.
  Przypominam o uzupełnieniu opisu i ewentualnie o awatarze.

  P.

 59. Pantryjota pisze:

  buggy_swires,

  Dzień dobry bardzo 🙂
  Witam serdecznie na mojej stronie i spieszę zaprosić do lektury ostatniej notki o nagiej kobiecie z misiem.
  No i oczywiście proponuję status autora, o ile będzie taka potrzeba.

  Pozdrawiam.

 60. buggy_swires pisze:

  Pantryjota,

  Dziękuję za zaproszenie, jeśli tylko znajdę trochę czasu (pilna robótka, która idzie jak krew z nosa), przejrzę archiwum obrazków i poproszę o status. Może wyjdzie z tego fotoreportaż o życiu na wsi na Przedgórzu Sudeckim.
  Uprzejmości – b_s.

 61. Pantryjota pisze:

  buggy_swires,

  No to w takim razie od razu przyznam status, żeby potem nie było przykro, jak nie będzie można napisać. Proszę tylko uzupełnić opis i awatar.
  Zaraz wychodzę, więc pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili.

 62. entefuhrer pisze:

  Przybyłem, zobaczyłem, zarejestrowałem (się) 😉

  Wygląda nieźle (zwłaszcza na początek).

  Czy będę stałym bywalcem? Nie wiem, zobaczymy.

 63. Pantryjota pisze:

  entefuhrer,

  Witam serdecznie.
  Początki bywają niełatwe, ale zupełnie mnie to nie przeraża :))
  Póki co zarejestrowało się już bodaj 16 osób z tamtego miejsca, choć nie wszyscy jeszcze zdecydowali się zostać autorami.
  Ale sądzę, że to wszystko kwestia czasu.
  10bm. zamieszczę krótki wpis podsumowujący pierwsze 10 dni – zapraszam do lektury.

  Pozdrawiam.

  P.

 64. ViC-Thor pisze:

  buggy_swires,

  „”(albo jakoś tak),””

  kopiujemy mój patent???

  Dobry wieczór..!

 65. Jozef Moneta pisze:

  Witam serdecznie.
  Jak to się stało, że dopiero teraz dowiedziałem się o tym miejscu?

 66. Pantryjota pisze:

  Jozef Moneta,

  Dzień dobry,

  Być może po prostu nie śledziłeś moich ostatnich wpisów „tam”
  Co prawda blog jest ukryty po akcji donosicielskiej niejakiego Golonki i już zakończyłem działalność na Salonie, ale w ostatnim wpisie anonsowałem powstanie własnego forum.
  Jest tu już zalogowanych około 30 osób stamtąd i tak sobie myślę, że trzeba będzie specjalnie dla nich stworzyć nowe „lubczasopismo” :))

  Pozdrawiam i witam w moich skromnych progach.

  P.

 67. Jozef Moneta pisze:

  Na s24 czytam niewiele. Więcej piszę. Ból dupy mają drugi tydzień. Już mnie to nudzi.

 68. deda pisze:

  melduję się po przeprowadzce z zdemolowanego salonu 24 i powitalnie uśmiecham się do wszystkich.

 69. Pantryjota pisze:

  deda,

  Serdecznie witamy i też się uśmiechamy od ucha do ucha.
  Jeszcze kilka takich „migracji” i ogłoszę wiktorię :))

 70. Amstern pisze:

  deda,

  Jako i my sie usmiechamy.
  A taki piekny mial byc, taki hamerykanski…

Dodaj komentarz