Zmiana (ułatwienie) w zasadach rejestracji nowych użytkowników portalu pantryjota.pl

Szanowni,

Wychodząc na przeciw  sporadycznie pojawiającym się sugestiom, a także w oparciu o własne, długoletnie doświadczenia administratora, z dniem 1 stycznia 2019r zmieniam zasady rejestracji nowych użytkowników na forum pantryjota.pl. Przypominam, że do tej pory odbywało się to tak, że należało wysłać do mnie maila z deklaracją chęci zaistnienia na portalu, a ja na pewien, ściśle określony czas, otwierałem systemowe okienko (które normalnie było niewidoczne na stronie),  przy użyciu którego dana osoba mogła samodzielnie dokonać rejestracji. Było to dość kłopotliwe dla obu stron, gdyż wymagało „zsynchronizowania” czasowego i zdarzało się, że proces trzeba było powtarzać. Oprócz tego, udostępnianie „otwartej” możliwości rejestracji, nawet na krótki czas, powodowało, że forum zaśmiecały różnego rodzaju „booty” i musiałem potem ręcznie usuwać utworzone w ten sposób konta.

Wprowadzona zmiana całkowicie wyeliminuje tego typu problemy, gdyż nowi użytkownicy będą rejestrowani bezpośrednio i wyłącznie przeze mnie,  a systemowe okno rejestracji z przypisanymi mu w skrypcie funkcjami nie będzie już w ogóle dostępne. Jasne jest, że na taką formułę może sobie pozwolić jedynie mały portal, z niewielką ilością potencjalnych, nowych użytkowników, bo w każdym innym przypadku wykorzystywane są w tym celu funkcje automatyczne. Z jednej strony „zautomatyzowanie” procesów rejestracji ułatwia pracę adminom, ale z drugiej powoduje, że na różne fora trafia mnóstwo osób, które w ogóle nie powinny zabierać publicznie głosu, gdyż jedynie kompromitują tego rodzaju inicjatywy. Dlatego od początku istnienia portalu pantryjota.pl możliwości rejestrowania nowych użytkowników były mocno ograniczone i w tym zakresie nic się nie zmienia, oprócz anonsowanej, drobnej w gruncie rzeczy korekty.

Proces rejestracji wg nowych zasad będzie przebiegał następująco:

Osoba chcąca zarejestrować się na portalu musi skorzystać z formularza kontaktowego, dostępnego w stopce strony. W miejscu na korespondencję należy podać swoją nazwę użytkownika (nie może być później zmieniona),  która będzie tożsama z pseudonimem (nickiem) wykorzystywanym na forum. Niezbędna jest również informacja o zapoznaniu się regulaminem forum i o jego zaakceptowaniu.  Adres mailowy i nick zostanie przeze mnie wprowadzony do systemu, a program wygeneruje link do logowania się portalu, który zostanie wysłany na adres mailowy użytkownika. Po jego otrzymaniu będzie można w dowolnym momencie zalogować się na forum, wpisując nick i hasło w pola widoczne w panelu logowania na stronie głównej. Dane już utworzonego profilu będzie można potem samodzielnie uzupełnić, a także opcjonalnie wprowadzić nowe hasło.

Rekomenduje  uzupełnienie danych profilowych (opis, avatar), szczególnie w przypadku przyznania użytkownikowi statusu autora. Pola: imię, nazwisko i strona internetowa, należy pozostawić puste, gdyż portal z zasady nie przechowuje   żadnych „wrażliwych” danych swoich użytkowników, a jedynie adres mailowy, niezbędny w celu dokonania rejestracji.

Informuję, że administrator może na życzenie udostępnić adres mailowy zarejestrowanego użytkownika innemu, pod warunkiem, że otrzyma pisemną zgodę drugiej strony,  wysłaną poprzez formularz kontaktowy.

Przy okazji przypominam, że poza bardzo nielicznymi wyjątkami, nie przewiduję możliwości rejestracji osób „z ulicy” czyli uliczników. Zazwyczaj potrzebna będzie rekomendacja kogoś z tutaj piszących, osobista znajomość ze mną, albo jakiś inny argument, który uznam za  wystarczający.

Pozostałe zasady się nie zmieniają, czyli nowo zarejestrowany użytkownik otrzyma najpierw uprawnienia Subskrybenta, które pozwalają jedynie na komentowanie wpisów. Następnie można ubiegać się o status Autora, chyba, że z jakichś powodów admin przyzna taki status od razu, co oczywiście powinno być traktowane jako wyróżnienie.

Osoby rozważające opcję rejestracji zapraszam przy okazji tutaj:

https://pantryjota.pl/pantryjota-pl-koniecznie-przeczytaj-przed-rejestracja/

Z poważaniem,

Pantrjota – właściciel i administrator w jednej osobie.

 

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Ważne komunikaty (12)

Dodaj komentarz