Polscy Polacy

Przewielebny dr Rydzyk użył w swoim naukowym referacie niezwykle kreatywnego, ale jakże słusznego sformułowania „polscy Polacy”:

https://oko.press/oko-press-podsluchalo-rydzyka-krew-chrystusa-najwiekszych-polakow-walczy-z-unia-europejska-i-niemcami-ktorzy-czcza-marksa-wideo/

Nie sądzę, aby był to przypadek, tym bardziej że przewielebny prof. dr hab. Guz z Katolickiego Uniwersytetu Ludowego w Lublinie oświadczył, że za holocaust Polaków i przy okazji za holocaust Żydów odpowiedzialni są niemieccy Żydzi. Skądinąd wiadomo, że Żydzi bywają polscy, niemieccy, francuscy, amerykańscy oraz prawdopodobnie także żydowscy. Tak samo jest i powinno być z Polakami, którzy także czasem są np. amerykańscy, niemieccy, francuscy oraz prawdopodobnie żydowscy i nawet chyba polscy, a już na pewno polscy Polacy są bardziej amerykańscy niż najbardziej amerykańscy Amerykanie.

Polski język polski dopuszcza różne sformułowania, ponieważ jest giętko-giętki. Przykładowo można poprawnie twierdzić, że Ruscy są ruscy, a Czesi czescy. O kwestii, czy Szwedzi są szweccy, się nie wypowiadam, azaliż wiedza ma tak daleko nie sięga dna. W językach germańskich, które są – jak wiadomo – sztywno-sztywne, taka zabawa się nie uda, bo np. tacy durni Anglicy nie będą się cieszyć, gdy się o nich powie, że są english English, a Niemcy się obrażą, gdy uprzejmy Polak zwróci się do niemieckiej pani Niemki per „Deutsche Deutsche”, zwłaszcza, że zupełnie tymi samymi słowy mógłby się zwrócić do niemieckiego pana Niemca.

Z Francuzami jest kłopot. Gdyby bowiem Francuzi byli polsciejści, to opanowaliby sztukę jadania widłami i nie musieliby się kochać po francusku, co – jak wiadomo – zaowocowało tym, że najpolsciejszego z polskich królów Jana Trzeciego Sobieskiego zarazili tak straszną francą, że tureccy Turcy czmychnęli spod wiedeńskiego Wiednia, że ino kurz i nie doczekali się pala niestety.

Samuela

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Stosunki międzyludzkie (3)
 1. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Co charakterystyczne, zaobsorbowanie rodackich Rodaków utrzymaniem właściwego stężenia polskiej polskości w ciele i duszy nie pozwala jednocześnie na wykonywanie innych ( niewykluczone, że mniej istotnych ) czynności, właściwych – podobno – dla ludów tzw. cywilizowanych.
  Stąd prawdziwy polski Polak rozpoznawalny jest po mowie, czynie i wyglądzie wszędzie, gdyż nieustannie sławiąc chwałę polskiej Polski choćby na morzach i oceanach, czeka, aby na dnie, aby na dnie, lec z honorem, lec z honorem, lec! 😉

 2. Samuela Samuela pisze:

  McQuriosum,

  Imć prof. dr hab. Guz raczył był też rzec, że Pan Bóg i Jego Mamusia wybrali sobie polską Polskę i polskich Polaków, by zbawić świat. Po Żydach i Niemcach przyszła kolej na Polaków – tako rzekł i mnie zadziwił, gdyż osobiście wolałabym, aby mnie nikt, czyli Pan Bóg, do niczego zbawiennego nie wybierał.

 3. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Samuela,

  Ciekawe, czy ten Guz profesorski ujawnił, skąd wie, że Mr B. z Mamusią maja takie ekstraordynaryjne plany w stosunku do polskich Polaków ( i nie tylko )?
  Jeśli tej wielkiej tajemnicy Guzowatej wiary onże nie wyjawi, to można kazać mu pocałować się w doopę i spadać na drzewo, gdyż nie wypada poważnym osobom zajmować się zwykłymi poyebami, choćby utytłanymi podejrzanej konduity profesurą.. 😉

 4. Avatar Kfiatushek pisze:

  Tragedia. Moja rodzina jest bardziej niż zanieczyszczona Europą. Jak żyć?! Polsko, jak żyć?

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Gorzej, że Irlandia nam ucieka. Posłanka Sobecka sugeruje atak modlitwą:

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,23460246,poslanka-pis-krytykuje-legalna-aborcje-w-irlandii-i-apeluje.html#Z_Czolka3Img

  Kiedyś napisałabym o tym notkę, ale dziś uważam, że posłanka Sobecka zasługuje co najwyżej na splunięcie przez ramię.

 6. Avatar Kfiatushek pisze:

  Biedna Irlandia. Dobrze, że leży daleko i nie sięga tam łańcuszek modlitw. Swoją drogą obcokrajowcy dziwnie na mnie patrzyli, gdy tłumaczyłam im cel łańcucha modlących się w 2017 roku na granicach Polski. Na plucie na pOsłów szkoda mi śliny.

 7. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Miałem na myśli splunięcie przez lewe ramię za siebie.

 8. Avatar Kfiatushek pisze:

  I odpukanie w niemalowane?

Dodaj komentarz