Śmierć za Polskę

„Warto, aby wszyscy Polacy byli gotowi oddać życie i poświęcić się całkowicie za swoją ojczyznę.”

Mateusz Morawiecki

To nie są słowa wypowiedziane onegdaj przez wodza Adolfa Hitlera, lecz wodza Mateusza Morawieckiego. Swoją drogą warto jest wiedzieć, że Polacy mogliby uzyskać jednak jakąś realną wartość, aczkolwiek tylko pod warunkiem, gdy umrą. Żywi Polacy  nie są niczego warci ni czorta. Zacny tatuś Morawieckiego niedawno właśnie nabył jakąś wartość. Lech Kaczyński też do czegoś w końcu się przydał. Jarosław Kaczyński też nie powinien zwlekać z tym, aby dla Polski coś dobrego uczynić, dzięki czemu Polacy mogliby uzyskać wymierną wartość, by ulżyć światu swym zgonem. Niestety wielu, bardzo wielu Polaków, nie chce umrzeć, co może oznaczać, że niewiele są owi Polacy warci, aby porzucić swą nikczemną nicość. Prawdziwymi Polakami są bowiem ci Polacy, którzy są martwi Polacy.

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Stosunki międzyludzkie (3)
 1. Pantryjota pisze:

  Być może koronawirus zabierze nawet niekoronowanego póki co prezesa. Wtedy otrzyma koronę pośmiertną i będziemy mieli dwóch królów i jedną królową, a na dokładkę śniętą Du.ę.

 2. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  A nie uważacie, że z prezesem jest chyba kiepsko, bo go coś mało ostatnio wszędzie? Istnieją dwie hipotezy – jedna, że już się przed koronawirusem chowa, a druga, że i bez koronawirusa niedomaga. Tę drugą hipotezę jednakże wydaje się potwierdzać szczególnie wzmozona aktywność i bezczelność Ziobry, który już w blokach startowych stoi…

 3. Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Nadzieja podobno umiera ostatnia 🙂
  Ale oczyma duszy widzę już ten pogrzeb i te nieprzebrane tłumy, a potem budowę mauzoleum na Żoliborzu. Będzie to być może pierwsza w historii mumia kaczora.

 4. ViC-Thor pisze:

 5. Samuela pisze:

  Media donoszą, że papież Franciszek nie weźmie udziału w rekolekcjach, azaliż jest przeziębiony. Przeziębiony? Dobre, dobre! Dobre sobie! Już my dobrze wiemy, że jest gotowy oddać swoją życie za Polskę!

 6. ViC-Thor pisze:

  Samuela,

  A gdyby papie Frank I chciałby oddać polskie obywatelstwo to można go ekskomunikować!

Dodaj komentarz