To Zachód stworzył państwo islamskie

Amerykanie ich szkolili i wyposażali w broń do walki z reżimem Asada

Pewien góral opowiadał jak to z bacą szli pod reglami, a baca na plecach niósł worek pełny szczurów… Stawał co kilometr kładł worek na ziemi i okładał go ciupagą…Młody, za którymś razem zapytał bacę – po co to robi? Ano widzisz, jak potrząsam NIMI to te szczury gryzą się między sobą, a jakbym tego nie robił gryzły by mnie w dupę. Ta stara góralska anegdota oddaje to co ze światem mogli by niedługo zrobić zjednoczone wszystkie kraje arabskie, a Zachód tłucze od czasu do czasu ten worek ze szczurami okładając ciupagą raz z jednej, raz z drugiej strony.

No tak to fakt. To Zachód zrobił grandę w Syrii, a wcześniej w Tunezji, a przede wszystkim w Libii pretendującej do lokalnego mocarstwa. Tylko pan generał nic nie mówi jak by się rozwinęła sytuacja gdyby wszystkie arabskie państwa regionu morza Śródziemnego dogadałyby się między sobą i pewnego dnia zaraz po Ramadanie ruszyli ku północnemu wybrzeżu. To by była dopiero jatka. Przy asekuranctwie państw zachodnich, co możemy właśnie obserwować aktualnie przy okazji wydarzeń związanych z Ukrainą. Jestem święcie przekonany, że hordy tych szczurów zajmowałyby kolejne kraje unijne i dopiero USA wkurzone indolencją brukselskich niemot zrobiłyby porządek. Można gdybać dlaczego Kadafi musiał upaść, dlaczego Tunezja pogrążyła się w chaosie, dlaczego Syria też musiała. Dlaczego finansowano religijnych oszołomów morderców z ISIL, prawdopodobnie coś musiało zaistnieć pozytywnego ku drodze do ścisłej współpracy państw islamskich. To są prawdziwe powody akcji mającej na celu rozbicie jedności islamskiej. Teraz przez długie dziesięciolecia będzie względny spokój bo szczury będą się gryźć między sobą.

Ktoś zapyta z troską co z chrześcijanami w Iraku, Syrii i w innych krajach arabskich. Co z dziećmi, co z kobietami? Gdzie empatia …..hehehhe…. naiwniacy. W wielkiej polityce nie ma empatii. Gdyby swego czasu Francuzi czy Anglicy mieli empatię w stosunku do Polski to by nie było II wojny światowej, a pan z wąsikiem wisiałby w tym swoim Berlinie na Bramie Brandenburskiej już w 1939 roku.

Quartz

Nic szczególnego

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Kfiatushek pisze:

  Metoda „dziel i rządź”. Zapoczątkowana z powodzeniem w ubiegłym wieku zastosowaniem bojówek mudżahedinów w Afganistanie. Takie leczenie raka pęcherza moczowego wlewkami prątków gruźlicy (BCG). W tym szaleństwie jest metoda.

 2. McQuriosum McQuriosum pisze:

  ciekaw jestem, jak będzie wyglądal bilans.
  Ale, jak na dzisiaj, i tak źle i tak niedobrze…

 3. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Gates otwarcie mówi o pandemii na miarę wykasowania kilkudziesięciu milionów ludzi. Zostaną zdziesiątkowani, gdy zapotrzebowanie na ropę naftową i długie płaszcze spadnie do zera.

Dodaj komentarz