Już niedługo

Prędzej czy później sala obrad parlamentu uwolniona zostanie od artefaktów poddaństwa wobec „państwa w państwie”. Drugi etap to zaprzestanie  uprawiania propagandy religijnej za pieniądze państwa bezstronnego w sprawach religijnych. Trzeba mieć nieźle narąbane pod deklem by  uzasadnić  płacenie na taką propagandę. Lekcje religii,  śmieszna namiastka „nauki”, gdzie nie ma doświadczenia i dowodu. Papka prawd absolutnych nie poddających się weryfikacji. Podobno wychowuje tylko nie wiadomo do czego, a w zasadzie wiadomo. Wychowanie do posłuszeństwa bajkom i fantasmagorią  na przekór logice i rozumowi. Co przyniosły te „lekcje” ? Po wynikach matur z ostatnich lat wiadomo że młodzież tumanieje. Dlaczego ? Z dwóch powodów; po pierwsze dzięki lekcjom religii, po drugie zmniejszeniu ilości nauczania przedmiotów które naprawdę mają wpływ na poziom wiedzy, co odbywa się kosztem nauki religii.

Co się stanie z nauką religii gdy wróci tam gdzie jej miejsce? Po prostu organizacje religijne będą same sobie organizować lekcje religii i za swoje pieniądze. Zobaczymy wtedy ile godzin lekcyjnych wystarczy na tę „naukę” w porównaniu z dotychczasowej ich ilości tygodniowo. Pewne jest że ilość godzin spadnie drastycznie i szamani stracą ochotę na nauczanie za swoje pieniądze. Co zyska państwo ? Nauczanie tego co naprawdę ważne w życiu to raz, a po drugie oszczędności które będą mogły być spożytkowane na naprawdę potrzebne rzeczy.

Nic szczególnego

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Polityka, geopolityka (6)
 1. ViC-Thor pisze:

  To wina tego ..ja, Stelmachowskiego.

  To nauczanie tych fantazji w szkołach.

 2. ViC-Thor pisze:

  Dla mnie najwiekszymi zdrajcami polskiej racji stanu po1990 roku to:

  Suchocka
  I
  Stelmachowski

 3. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Świętojebliwa papieska diva 🙂

 4. Pantryjota pisze:

  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas poniedziałkowych uroczystości pogrzebowych pożegnał księdza Jana Pęzioła, którego pośmiertnie odznaczył medalem Komisji Edukacji Narodowej. – Wielokrotnie wygrał, mocą imienia Jezus, za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej, bezpośrednie batalie z szatanem – mówił o zmarłym duchownym szef resortu edukacji.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27954386,przemyslaw-czarnek-pozegnal-lubelskiego-egzorcyste-uczyl-nas.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=286&do_a=286&s=BoxNewsImgLink

 5. Pantryjota pisze:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Boska_K%C4%99belska

  Sporo tych matek boskich:)
  No ale jak powiadają, pokorne ciele może ssać wiele matek, więc każda się przyda.

 6. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Oto poziom edukacji XXI wieku.

 7. Quartz pisze:

  ViC-Thor,

  Nie tylko oni. Więcej było oszołomów i debili

 8. ViC-Thor pisze:

  Quartz,

  Wiem że nie tylko, ale trzeba wyszczególnić najbardziej jaskrawą zdradę.

  Tak jak dziś np miniZero i to że przez tego jednego człowieczka Polska nie dostała jeszcze MILIARDÓW EURO, na ratowanie gospodarki i całej służby zdrowia.

 9. ViC-Thor pisze:

  Quartz,

  CD

  I m.in przez głupią Kopacz nie postawiono miniZero przed TRYBUNAŁEM!
  Co prawda zabrakło piecioro posłów, ale za teraz w Polsce umarło pół miliona ludzi i dalej będzie umierać tak dużo Polaków przez miniZero i jego łamanie prawa, a przez to Polska nie dostaje dotacji na łagodzenie skutków pandemii!

  Jest pośrednio odpowiedziany za fatalną sytuację zdrowotną Polaków.
  I za brak pieniędzy na NFZ i tu już bardziej bezpośrednio jest odpowiedzialny.

  To jest niebezpieczny człowiek, który za nic jeszcze nie poniósł odpowiedzialności. Za nic.

 10. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Ziobro nigdy by nie wypłynął ze swojego szamba, gdyby nie Kaczor. Z kolei ten miałby małe szanse na zaistnienie, gdyby nie kościół Rydzykowy i nie tylko ten.
  A na końcu tej wyliczanki oczywiście stoi Jezus:)

 11. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Myślę że b dużo patologii zawdzięczamy bohaterowi, który po trzech dniach uciekł z grobowca, a mógł dalej nauczać i kto wie… może nawet „nawrócić pogan” Wiecznego Miasta, tak bezpośrednio, osobiście.
  Przekornie to napisałem.

  Nie ufam jakimkolwiek relacjom z Bliskiego Wschodu, ci ludzie nie byli i nie są warci zaufania.
  Tak samo jak H. Sienkiewicz z Krzyżakami, Ogniem i mieczem, Quo Vadis, też pomiędzy fakty historyczne nawciskał sporo kitu.
  Tak jak Apostołowie. Ta sławna czwórka.

 12. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  MiniZero inne odskocznie by wyszukał.
  On jest jakiś skrajnie dziwny, specyficznie się porusza, jak nakręcany, sprężyna zegara od bohatera z HellBoy…
  Ten mordera z ostrzami…

Dodaj komentarz