Majestat

Moja świekra, niewiasta zacna, zwykła mówić, że nie godzi się życzyć komuś śmierci. Na moje nieśmiałe pytanie, czy panu Hitlerowi też nie można było życzyć śmierci, udzielała z reguły odpowiedzi wymijającej. Na tej podstawie skłonnam była dociec, że  Niemcowi śmierci życzyć można, bądź wręcz się należy, ergo tenże człowiekiem nie był. Jeśli nie był  człekiem, to może był zwierzęciem, a zwierzęciu się życzyć śmierci godzi, co wiedział już Zbyszko z Bogdańca rąbiąc siekierą w misia na odlewem, azaliż potrzebował pilnie łoju. Z tego powodu godzi się – jak wiadomo – mordować bobry w Polsce, by je spożyć w postaci kiełbasy.

Mimo, że wszystkim bytom oprócz pana Hitlera nie godzi się życzyć śmierci, to jednak podłemu człekowi pokroju Samueli marnie  się  wiedzie, gdy musi szczerze przyznać, iż cieszy się z przedwczesnego odejścia, nagłego. „Odejścia w szczególnych okolicznościach”. „Majestat śmierci nie pozwala (niektórym) dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz”.

Samuela zaś się cieszy z tego, że „Człowiek pełen inwencji jako naukowiec, gdzie odniósł naprawdę wielkie sukcesy. związanym z naszym środowiskiem, z tymi, którzy sprzeciwiali się postkomunizmowi i w jego dobrych czasach, ale także w czasach bardzo, bardzo ciężkich wydawało się – zupełnie beznadziejnych” poszedł sobie przedwcześnie do pana Boga i do pani Bozi, albowiem lepiej jest udać się do pana Boga i do pani Bozi wcześniej, niźli by później to stać się miało, gdyż szkoda jest drzew, z których wystrugać można wiele zacnych pali.

 

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Stosunki międzyludzkie (3)
 1. Quartz pisze:

  Jak zasugerował prezes, będą podstawy do powołania komisji śledczej na miarę smoleńskiej.

 2. Pantryjota pisze:

  Z szyszki powstał i w szyszkę się obróci.

 3. Samuela pisze:

  Pantryjota,

  szyszka mu w żyć!

 4. Jacek pisze:

  Samuela,

  Nie wiadomo , czy nie był by zadowolony z tego zabiegu.

 5. Samuela pisze:

  Jacek,

  Zadowolenie z biegu wtykania szyszki w żyć zależy od kierunku. Szyszkę można bowiem wtykać albo siak albo na opak.

 6. Pantryjota pisze:

  W każdym bądź razie ta śmierć nie pójdzie na marne, choć Szyszko marnością był już za życia. Śledztwo wskaże winnych palcem i będzie to palec prawy i sprawiedliwy.

 7. ViC-Thor pisze:

  Samuela,

  Różne są życzenia – w Jajko i Kokosz nauczyłem się wszelakich jako parolatek.

  Np życzyłem rozwolnienia synowi Marii i Józefa w stajence, aby szybciej skończyło się obżarstwo podczas przesilenia zimowego.

 8. ViC-Thor pisze:

  W Kajko i Kokosz-u

 9. ViC-Thor pisze:

  A i jeszcze jedno…
  Skoro potrzebował sadło z misia (egzorcysty)…
  To po co mu było polowanie na bobra co go naga Jagienka wyciągła z wody jeziornej???

 10. Kfiatushek pisze:

  „- Mamy też to wydarzenie tragiczne, wyjątkowo smutne. Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi. Prawie 30 lat. Odszedł przedwcześnie, nagle. Odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz” – powiedział Jarosław Kaczyński cytowany przez portal 300polityka.

  Zemsta kornika-drukarza?

Dodaj komentarz