Mit wegetarianizmu

Co się stanie, jeśli wszyscy ludzie staną się wegetarianami

Pracownicy Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych odpowiedzieli na pytanie, co się stanie, jeśli wszyscy mieszkańcy Ziemi zatrzymają się na noc, jedząc mięso i jadąc wyłącznie na wegetariańskie lub wegańskie jedzenie. Prognozy są rozczarowujące – ludzie zaczną cierpieć częściej, średnia długość życia będzie się zmniejszać.

Jak piszą naukowcy, jeśli hodowla zwierząt zostanie całkowicie zniesiona, żywność dla ludzi będzie nie mniej niż można by pomyśleć, ale więcej, o 23 procent. Stanie się tak, ponieważ ludzie zaczną spożywać wszystkie uprawy, które obecnie karmi bydło.

Doprowadzi to do tego, że przeciętny mieszkaniec Ziemi spożyje więcej magnezu, miedzi, węglowodanów i aminokwasów cysteiny. W tym przypadku, z powodu odmowy mięsa u ludzi, wystąpi niedobór witamin B12, A, D i innych składników odżywczych.

Warto zauważyć, że naukowcy rozważali witaminy i związki, które dostaną się do organizmu wyłącznie poprzez pokarm. Badacze nie wzięli pod uwagę możliwego spożycia przez ludzi tabletek, bioaddy-bentów i innych sztucznie wytworzonych leków.

Prawie każdy wegetarianin powie, że można zastąpić witaminy zawarte w mięsie żywnością roślinną, ale amerykańscy naukowcy uważają, że działa to tylko na poziomie indywidualnym. W skali globalnej zadanie to wydaje się prawie niemożliwe, uważają naukowcy.

Tak więc tylko niewielki procent światowej populacji będzie w stanie jeść zdrowo i prawidłowo, reszta mieszkańców Ziemi będzie zmuszona do cierpienia i zachorowania.

Nic szczególnego

Kategoria: Bracia mniejsi, przyroda (4), Różne ciekawe historie (5), Różności niesklasyfikowane (8)

Dodaj komentarz