Polemika z Kaczyńskim. Tym razem na poważnie bez uszczypliwości.

     Ostatnio ukazało się wiele wywiadów z Kaczyńskim, który za pewne widząc coraz silniejszą krytykę rządów PIS (nawet w miejscach do tej pory twardo go popierających), postanowił promować swój punkt widzenia i swoje argumenty.

     Notkę tą oprę o pewne prawdy ludowe, które zapewne nie są znane Kaczyńskiemu a szkoda bo gdyby je znał zapewne zachowywał by się inaczej.

„poznacie ich po ich owocach, a nie po słowach jakie głoszą”

     W 1989 roku byliśmy na podobnym poziomie rozwoju co Ukraina czy Białoruś. Polska poszła ścieżką zachodnią, otworzyła się na kapitał i wiedzę z zachodu. Ukraina poszła ścieżką pozostawienia przemysłu swoim oligarchom. Białoruś poszła ścieżką centralnego zarządzania przez wodza kierującego się dobrem narodu. Które drzewo wydało najlepsze owoce? W którym systemie żyje się zwykłym obywatelom najlepiej? Może i na Ukrainie czy na Białorusi ich gospodarki pozostają w rękach ich elit, może ich elity są dużo bardziej zamożniejsze od elit Polskich ale przeciętny ich obywatel klepie biedę podobną jak za czasów ZSRR. Czemu więc nas zawracasz ze ścieżki gdzie bezpartyjny obywatel mógł się wzbogacić, na ścieżkę gdzie sprawiedliwie wszyscy będą klepać biedę, oprócz partyjnych elit oczywiście, które z tej sprawiedliwości dorobią się ogromnych majątków.

Argument że 26 lat budowania pozycji Rzeczpospolitej było czasem zniewolenia narodu jest taką brednią że aż trudno uwierzyć że ktoś to traktuje poważnie.

„Pieniądze się oszczędza bardzo powoli ale wydaje się je bardzo szybko”

    Zarzucacie PO że zdradą była polityka zaciskania pasa która nastała po wielkim kryzysie, który był przyczynom gwałtownego wzrostu zadłużenia. Oczywiście można polemizować czy była to dobra polityka czy może zła ale czemu nazywać ją zdradziecką? Dzięki polityce poprzedników zawdzięczamy to że mieliście pieniądze na 500+. To oni przez lata oszczędzali pieniądze które wy bardzo szybko wydajecie. W 2016 roku zadłużenie Polski wzrosło o 94 mld zł co jest wzrostem o 11%. W 2015 zadłużenie wzrosło o 54mld. Na co poszło to 40 mld nigdzie nie mogę się doczytać. Trzeba dodać że jednocześnie przykręciliście śrubę podatkową czyli ściągaliście więcej podatków ze społeczeństwa, dostaliście ekstra 15 mld z aukcji i NBP. Jednocześnie inwestycje spadają trzeci kwartał z rzędu a o podwyżkach mogą zapomnieć pielęgniarki, nauczyciele czy emeryci. Jak długo nasza gospodarka to wytrzyma i jak długo będziemy musieli pracować gdy już was nie będzie aby wasze długi spłacić? W rok zadłużyliście nas o 94 mld ile lat trzeba zaciskać pasa by to spłacić?

„Szacunek, zaufanie buduje się bardzo długo, a stracić je można bardzo szybko”

     Przez 26 lat Polska ciężko pracowała by wyjść ze stereotypu zacofanego dzikiego kraju, pełnego nieudaczników którzy nieustannie między sobą się kłócą, nigdy nie potrafią się z nikim dogadać i potrzebującego zewnętrznego protektora który przypilnuje ich aby się nawzajem nie pozabijali. Za czasów poprzedników osiągnęliśmy bardzo silną pozycje w UE a ze słowem polskiego rządu liczył się każdy, nie dlatego że poprzednicy negocjowali twardo a dlatego że negocjowali mądrze. Nawet wtedy kiedy UE dopadł kryzys i trzeba było negocjować cięcia budżetu, poprzednicy potrafili przekonać UE do tego żeby Polsce dotacje zwiększyć a nie zmniejszyć. I to jest pokaz jak należy negocjować. Jedyne co wyście pokazali, to to że dla zaspokojenia osobistych urazów jesteście wstanie pogrzebać interes całej wspólnoty Europejskiej.

„Solidarność jest to kierowanie się interesem wspólnoty, stawianie swoich krzywd ponad interes wspólnoty jest niszczeniem tej wspólnoty”

     Wybranie prezydenta 28 krajów nie jest sprawą łatwą. Jeżeli 27 krajów jest zadowolonych z danego kandydata, to dobro wspólnoty wymaga schowania swoich pretensji i pokazanie dobrej woli, czyli ustąpienia. Polski rząd nie wykazał dobrej woli i nie ustąpił, postanowił zagłosować przeciwko Polakowi którego popiera większość Polaków, jednak najgorsze jest to że nie uszanował on woli pozostałych 27 krajów i nie uznaje ich wyboru. Waszczykowski zapowiada odwet za to że cała wspólnota nie zgodziła się na Polski dyktat warunków. Pokazaliśmy w 39 odwagę i bohaterstwo, pokazaliśmy też w 44, tak się skończyło że zginęło 20% ludności a kraj nie dość że doszczętnie zniszczony to jeszcze popadł w niewolę. Może najwyższy czas zmądrzeć, wydorośleć i przestać pokazywać a nauczyć się żyć w wspólnocie?

„Jeżeli chcesz coś dostać, to musisz dać coś w zamian”

    Ja obserwuje Kaczyńskiego już od dłuższego czasu i nie pamiętam by kiedykolwiek on odpuścił, nie pamiętam aby z czegoś zrezygnował, za to pamiętam że ma on nieustannie żądania i pretensje. Kaczyński poprzez swoją arogancje właśnie uśmierca jakiekolwiek marzenia o powstaniu struktury politycznej w Europie środkowej z wiodącą rolą Polski. Kaczyński bez konsultacji z Wyszehradem wystawia kandydata, którego każe poprzeć naszym południowym sąsiadom i jeszcze ma pretensje że kraje te nie zagłosowały wbrew swoim interesom. Następcą Tuska na pewno nie byłby nikt z regionu, czyli byłby to kandydat gorszy niż Tusk. Co Kaczyński chciał dać tym krajom za poparcie? Nic nie ma do zaoferowania oprócz wizji odtworzenia układu Warszawskiego, tym razem z centrum decyzyjnym w Polsce a nie w Moskwie. Czego Kaczyński oczekiwał?

    Kaczyński mówi że pokazaliśmy w Europie Polską suwerenność a tak na prawdę pokazaliśmy wszystkim że mamy niepoważne argumenty i dla postawienia na swoim jesteśmy gotowi paraliżować i w efekcie rozwalić wspólnotę nawet z błahego powodu.

„Łatka która się do ciebie przyklei pozostanie z tobą na lata”

    Obecnie wszelkie inicjatywy wspólnoty środkowo Europejskiej zostały wstrzymane na dekady. Kaczyński podyktował Czechów, Słowaków i Węgrów jak pionki na swojej szachownicy. W dzisiejszym wywiadzie Kaczyński powiedział że Trój-morze będzie tworem anty niemieckim i był to jedyny argument za tą organizacją. Kaczyński oczywiście wyobraża sobie że nienawiść na Niemców w tych krajach jest równie silna jak w Polsce i do głowy mu nawet nie przyszło że te kraje może chcą mieć dobre stosunki z najsilniejszym graczem, który w dodatku ich sponsoruje i nie za bardzo się garną by pod wodzą Kaczyńskiego bić Niemca. I takie zachowanie będzie pamiętane Polakom jeszcze długo po tym jak już prezesa nie będzie. Kaczyński też pokazał Orbanowi że jest politykiem niepoważnym. Od tej pory Orban wie że Kaczyński dla swoich ambicji jest w stanie poświęcić nie tylko Polskę ale wciągnąć w to bagno również jego.

„Kłamstwo jest złem”

    Kiedy się oskarża przeciwników o korupcje i zdradę a nie ma się dowodów to należy przeprosić.

Oskarżanie kogoś o fałszowanie wyborów i niepodanie dowodów jest kłamstwem.

Może już najwyższy czas zakończyć tą szopkę z zamachem smoleńskim, przyznać się do błędu i przeprosić.

Jeżeli mówicie na arenie międzynarodowej o kanapkowym puczu to wywołujecie jedynie uśmiech politowania.

Tych kłamstw jest sporo. Jak długo jeszcze chcecie jechać na tych kłamstwach? Pamiętajcie że wykładając te argumenty ośmieszacie nie tylko siebie ale całą Rzeczpospolitą. Tak jak już wspomniałem zaufanie buduje się bardzo długo, a stracić go można bardzo szybko. PIS za waszą zgodą rujnuję autorytet Polski, którą to rzekomo patrioci kochają ponad wszystko.

    Zapytacie czemu ojciec czwórki dzieci jest takim zażartym wrogiem Kaczyńskiego? Po pierwsze ani Kaczyński ani inny polityk nie dał mi nic z własnej kieszeni. Po drugie bo mam swoje zasady które są więcej wart od jakiś 500+. Za żadne pieniądze nie poprę kłamstwa i obłudy. Musicie mi to wybaczyć bo tak zostałem wychowany i te wartości chcę przekazać moim dzieciom, że „zawsze warto być przyzwoitym” chodź tak łatwo zejść na psy.

Zawsze warto być człowiekiem

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Jacek pisze:

  My to wiemy.

  A Kaczyński i pisdzielce to czytają uważasz?

 2. Pantryjota pisze:

  Jacek,

  Polemika z Kaczyńskim to jak rozmowa z dud.ą o północy.
  Z takimi osobnikami się nie polemizuje. Napisał bym co się robi, ale może to być uznane na podżeganie do czegoś tam.

 3. Amstern pisze:

  „Zapytacie czemu ojciec czwórki dzieci jest takim zażartym wrogiem Kaczyńskiego?”

  To oczywiste. Wygrywasz z Kaczynskim 4:0.

  Kaczynski ostatnio tyle lata po roznych studiach i mediach, i gada takie glupoty, ze czuje, ze cos mu sie sypie.
  Niech Macierewicz go dobije. Nie mu powie, ze Bartek stanowczo zada, zeby Kaczynski zrezygnowal z prezesury PiS.

  A tak bardziej na serio – Kaczynski zdrowotnie oklapl ostatnio. Starosc nie radosc.

 4. Quartz pisze:

  To będzie naprawdę uczta dla oczu widzieć depisizację

 5. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Albo nawet dekapisizację, jak dobrze pójdzie 🙂

 6. slej pisze:

  Jacek,

  „A Kaczyński i pisdzielce to czytają uważasz?”
  Kaczyński czytać nie musi bo dobrze to wie ale i tak obrócił by kota ogonem. Co do jego zwolenników to z pewnością co najmniej kilkuset już to przeczytało na s24.

 7. slej pisze:

  Pantryjota,

  „Polemika z Kaczyńskim to jak rozmowa z dud.ą o północy.”
  Musisz nauczyć się słuchać innych. Wielu miłośników PIS też już ma dość dobrej zmiany i może by wolała poprzeć kogoś innego. Problem w tym że w ich rzeczywistości nie mają alternatywy. Często zarzuca się opozycji że przedstawia jedynie jałową krytykę. Dlatego też napisałem delikatny tekst pokazujący sposób działania PIS. Często zarzuca mi się że jetem zbyt agresywny prowokując ich niejako do agresji. Zobaczymy jak teraz zareagują.

 8. Pantryjota pisze:

  slej,

  Sprawdzam, jak zareagowali:

  podziwiac ! Przedstawiasz sie jako „Taki sobie ” a ludowymi prawdami chcesz na zasadzie ” wicie rozumicie”- polemizować z J K .
  Podaj swoje Imie i Nazwisko, wykształcenie , bo widzisz dialog z Anonimem przekracza znana ci zapewnie granicę „higieny dyskusji” okreslona w pracach prof Kępińskiego.
  W tej sytuacji – odpowiedzi JK raczej się nie spodziewaj

 9. McQuriosum pisze:

  slej,

  obawiam się, że zakładasz u pisowca występowanie czegos takiego, jak możliwość krytycznej oceny otaczającej go rzeczywistości, czy też możliwość korekty swojego postępowania. Vide wczorajszy wywiad Hofmana u Piaseckiego…
  Hofman z dumą stwierdził, że pisowiec może wyjść z PiS-u ale PiS z niego już raczej nie.
  To jak AIDS, masz na całe życie.

 10. slej pisze:

  Amstern,

  Kaczyński mając zdyscyplinowaną armie i przewagę taktyczną nie przewidział czynnika zmęczenia materiału. Chciał wszystkich spacyfikować siłą ale im silniej atakował tym silniejszy był opór. Obecnie działania są bardzo rozproszone na wielu frontach, Kaczyński jest nieustannie nękany wojną podjazdową i widać że armia jest już zmęczona nieustannym parciem do przodu. Dobrze by było zrezygnować z niektórych frontów i się wycofać, by móc się przegrupować i obmyślić nową taktykę. Kaczyński jednak po pierwsze ma pewną sowiecką mentalność ani kroku wstecz, po drugie on wie że przeszarżował i jeżeli się teraz cofnie to już nigdy na dane pozycje nie wróci. PIS próbuje z powrotem przejąć inicjatywę ale jego zachowanie przypomina zachowanie rannego zwierza które bije na oślep, pogarszając jedynie swoją sytuacje. A opozycja dostała wiatr w żagle.

 11. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  A dziś Tymon Tymański apelował w TVN, żeby uchodźcę czy pisowca (cyt) też uznać za człowieka 🙂

 12. McQuriosum pisze:

  Pantryś,

  Tymański zawsze robił za oryginała, ale z tym pisowcem to już zdecydowanie przegiął!
  Daruje mu, bo to zapewne wina Tuska i dzisiejszej pogody.. 😉

 13. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Może i przegiął, ale za to w dobrej, buddyjskiej wierze 🙂

 14. slej pisze:

  McQuriosum,

  „obawiam się, że zakładasz u pisowca występowanie czegos takiego, jak możliwość krytycznej oceny otaczającej go rzeczywistości,”
  Nie przesadzajmy elektorat PIS to też ludzie:) Niestety uwierzyli oni propagandzie że są po pierwsze wykorzystywani przez siły nieczyste a po drugie że są stworzeni do lepszych celów. Uwierzyli prezesowi i ślepo poszli za i zwłaszcza mową popełnili wiele podłości. Umoczyli w ten sposób i zapewne teraz bronią prezesa bo boją się odwetu. Na s24 czytając komentarze nie ma już nikogo kto własnymi słowami wychwalał by dobrą zmianę pozostali jedynie trolle mówiące przekazem dnia.

  Polecam film „eksperymentator” o naukowcu który badał zachowania społeczne. Interesowało go jak to się stało że w Nazistowskich Niemczech zwykli obywatele stawali się bezwzględnymi oprawcami.
  https://www.cda.pl/video/10276276f
  Przeprowadzał on eksperymenty gdzie proszono zwykłych ludzi by ci razili prądem innego człowieka jeżeli ten źle odpowie na pytanie. Jedynie 25% badanych w pewnym momencie odmówiło.

 15. McQuriosum pisze:

  PS
  Zobaczysz, jeszcze trochę, z różni społecznicy będą wołać o „dzień dobroci dla pisowca”, choć w zoologu na klatkach i tak zawsze będzie napiś: pisowców prosimy nie dokarmiać!

 16. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Pisowcy nie będą trzymani w zoo ze względów epidemiologicznych.

 17. slej pisze:

  Pantryjota,

  „Sprawdzam, jak zareagowali:”
  zauważ że jeszcze nikt mnie nie zwyzywał czyli jak na warunki s24 rozmowa toczy się bardzo kulturalnie. Nie liczę że ktoś się nawróci ale jakaś dyskusja się zaczęła a trzeba rozmawiać bo właśnie celem prezesa jest wykopanie tak głębokiego rowu by jego wyznawcy nie mieli kontaktu ze skażonym jakimiś innymi ideami społeczeństwem.

 18. McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  >>Pisowcy nie będą trzymani w zoo ze względów epidemiologicznych.<<

  To co z nimi?
  Na Madagaskar już sie nie da, wariant Rwandyjski odpada ze różnych powodów, a trzymanie ich z normalnymi powinno byc zabronione!
  Więc?
  Ma ktos pomysły, bo powoli trzeba by myśleć, jak się pozbyć tego problemu?

 19. McQuriosum pisze:

  slej,

  podchodzisz do pisowców tak, jak żarliwi wyznawcy do Lenina: cieszyli się, ze tylko tyle dostali, a mógł przecież kazać zastrzelić!
  Zero tolarencji, to zaszło juz za daleko!

 20. Kfiatushek pisze:

  „Zapytacie czemu ojciec czwórki dzieci jest takim zażartym wrogiem Kaczyńskiego? Po pierwsze ani Kaczyński ani inny polityk nie dał mi nic z własnej kieszeni. Po drugie bo mam swoje zasady które są więcej wart od jakiś 500+. Za żadne pieniądze nie poprę kłamstwa i obłudy. Musicie mi to wybaczyć bo tak zostałem wychowany i te wartości chcę przekazać moim dzieciom, że „zawsze warto być przyzwoitym” chodź tak łatwo zejść na psy.”
  ———
  To proste jak rogalik: jako ojciec czwórki dzieci (moje serdeczne gratulacje!) zastanawiasz się nad ich przyszłością. Wiesz, że to one spłacać będą dług zaciągnięte przez PiS i Kaczyńskiego, który dzieci nie posiadając po prostu nie rozumuje przyszłościowo. Twój zdrowy, chłopski rozum i miłość do Twoich dzieci nakazuje Ci myśleć o ich przyszłości. Niestety społeczne doły, które wybrały Kaczyńskiego i jego ferajnę nieudaczników nie myślą w ten sposób, o ile w ogóle myślą, to jest to ograniczone do wzięcia 500,- PLN i pójścia do sklepu monopolowego za rogiem. To żadna filozofia, to ogólnie dostępna wiedza o społeczeństwie.

 21. slej pisze:

  Kfiatushek,

  No jest tak. ja sobie poradzę gorzej że dzieciaki kiedy dorosną będą miały pod górkę.

 22. Amstern pisze:

  slej,

  Jestem zdania, ze Kaczynski ma masy prostych ludzi, ale brakuje mu koni pociagowych dla reszty obywateli.
  A to z tej przyczyny, z w partii wodzowskiej nikt nie moze bc madrzejszy od wodza, a takoz nikt nie moze myslec samodzielnie.

  Stad klasykami w PiS sa Kuchcinski, Blaszczak, Brudzinski, etc. Ci nie maja tez gdzie odejsc. Natomiast problemem tej partii sa Gowin, Morawiecki, Glinski, etc., ktorzy przy pierwszym wiekszym potknieciu dadza noge. Z kolei taki cwaniak jak Macierewicz albo Ziobro z Kurskim w takim wypadku po prostu ukradna Kaczynskiemu czesc PiSu.

  Kaczynski sie konczy. Jak tylko sie przeziebi albo wysztauchnie odnoze, to jego ludzie go wykierownikuja.

Dodaj komentarz